Country Tarzı Banyo Dekorasyonu

0
279

Country yani kırsal tarz özellikle son yıllarda popülerleşen dekorasyon tarzıdır. Evin birçok bölümünde kullanılabilen country tarz modern görünümden ve şehrin her evinde olan tarzlardan uzak bir görünüm oluşturur.

Country Tarzı Banyo

Nostaljik obje ve aksesuarların yer aldığı, ahşabın kullanıldığı ve eskiymişcesine görünüm oluşturan klasik ama farklı banyolar country tarzı içinde barındırır. Özellikle yumuşak formlar ve taze çiçekler ile sıcak bir atmosfer yaratan country tarzında aşırıya kaçmadan dekoratif aksesuar kullanımına gitmeniz gerekmektedir.

Counrty Tarzı Banyolarda Olmazsa Olmazlar

Duvarların yumuşak pastel renklerinde olması gerekmektedir. Örneğin; uçuk mavi ya da kum rengi gibi renkler country tarzını anımsatır. Zemin için farklı anlayışlar benimseyebilirsiniz. Çini desen kullanabilir ya da doğal zemin görünümünde fayansları zeminde kullanabilirsiniz. Country tarzın en olmazsa olmazı banyo küvetidir. Bu tarz banyolar için duşakabinden vazgeçmeli ve klasik tarzda banyo küveti satın almalısınız. Geleneksel desenlerin hakim olduğu, ahşabın dolaplarda ya da bazı aksesuarlarda kullanıldığı ve canlı kır renklerinin yoğun kullanıldığı bir banyo kesinlikle country tarzda döşenmiştir.

Country Tarzı Banyolarda Aksesuar Kullanımı

Canlı kır renkleri aksesuar kullanımında çok önemlidir. Özellikle banyo perdesi ya da kilim, paspas gibi ögelerde bu renkleri kullanmaktan kaçınmamalısınız. Ayrıca tekstil ürünlerinde de desenli canlı kır renklerini kullanabilirsiniz. Banyonuza çok aşırıya kaçmamak kaydıyla bronz ya da hasır gibi aksesuarlar da ekleyebilirsiniz. Ayrıca büyük banyolara sahip olanlar bu tarz bir banyo kullanımında mutlaka canlı çiçeklere de vermelidir. Bambu iskemle ile birlikte kullanılan ev bitkisi banyonun havasını bir anda değiştirecektir.

Country tarzı banyolarda olması gereken, banyonuza girdiğinizde bir kır evinde yaşıyormuş hissine kapılmanızdır. Öneriler sonrasında girdiğinizde bu hissi yaşıyorsanız country tarzı bir banyoya sahipsiniz demektir. Ancak henüz bu hisse ulaşmamışsanız aşırıya kaçmadan aksesuar kullanımını ve kırsal renkleri arttırabilirsiniz. Klasik küvet ve pirinç gibi armatürler ile yakalanan country tarz banyolar diğer banyolara oranla daha maliyetli olabilmektedir. Bu nedenle fiyat araştırmasını iyi yaparak malzeme seçmeli ve satın almalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz