Çocuklar İçin Eğlenceli Aydınlatmalar

0
150

Çocuklar ailelerin en değerli varlıklarıdır. En değerli olmak gibi bir durumun içerisinde olan çocuklarımızın gelişimleri aileler için çok önemlidir.

Bu gelişimin yaşandığı mekanların başında çocukların odaları gelir. Çocuk odalarının dizaynı veya seçilmesi gereken mobilya gruplarından önce aydınlatma bizim önceliğimizdir.

Çocuk odaları için aydınlatma kelime grubu bize renklerin ve çizgi karakterlerin hakim olduğu bir ürün yelpazesini sunmaktadır. İnternet veya bizzat gezerek görerek yaptığımız pazar araştırması neticesinde geniş ürün yelpazesini görmek mümkün. Burada yer alan geniş alanı alt başlığımız eşliğinde tanıyalım.

Çocuklar Aydınlık Gelecek İçin Hazır

Çocuk odalarının aydınlatması çocuklarımızın hayal gücüne hitap etmeli. Çocuklarımız uykuya dalmadan önceki evrede hayal dünyası ile bir iletişim halinde olmalı.

Çocuklarımızın odasında bulunan masa lambaları veya abajurlar onların hoşuna giden renkler tarafından oluşturulmalı. Çocuklar için aydınlatma nasıl olmalı sorusunun bir kısım cevabı bunlar iken; bu cevaplar yeterli değildir.

Çocuklarımız aydınlatmalara baktığı zaman çocuk olduğunu hatırlamalı ve belki de hayal gücü ile bir iletişime geçerek bu alanı geliştirme imkanına sahip olmalı. Uyku düzeni açısından gözü alan ve aşırı derecede parlaklığa sahip olan ürünler tercih edilmemeli.

Çocuğumuzun odasında hakim olan renklere uygun bir seçim yapılmak zorunda değildir. Fakat çocuğumuzu kendisine çeken ve onun albeni seçeneklerine uyan renkler seçilmeli.

Kendisini bir kahraman olarak görmek isteyen çocuklar için çizgi karakterlerin tercih edilip üretildiği aydınlatmalar tercih edilmeli. Kendi odasında sorumluluk almasına sebebiyet verebilecek bir kral veya kraliçe tacı temalı aydınlatma da bir diğer seçenek olabilir.

Bir sevimli hayvanın kullanıldığı aydınlatmalar da çocuğumuza gülümsemeyi hatırlatacak bir ortam oluşturabilir. Hep beraber yukarıda kısaca bahsettiğimiz aydınlatmanın nasıl olmaması gerektiğini alt başlığımız eşliğinde öğrenelim.

Çocuklar İçin Aydınlatma Nasıl Olmamalı

Çocuk odaları için seçtiğimiz aydınlatmalar tüm dikkatimizle kontrol edilmeli. Çocuklarımızın rahat bir uyku için gereksinim duyduğu şartları ortadan kaldıran bir tercih sakıncalı olacaktır.

Çocuklarımız için farklı aydınlatmalar alalım derken onların sağlığını bozmamalıyız. Yukarıda kısaca bahsettiğimiz aşırı parlak desenlerin ve ışıklandırmanın kullanıldığı aydınlatmalar tercih edilmemeli.

Ayrıca hareket ederken çocuğumuzu rahatsız edecek sesler çıkaran aydınlatmalarda bizim seçeneklerimizde bulunmamalı. Son olarak eğer el becerimize güveniyorsak çocuğumuzla beraber ortaya isteklere uygun bir aydınlatma çıkarabiliriz. Çocuğumuzun kendi eseri olması nedeniyle de bu aydınlatma birçok faydayı beraberinde getirecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz