Çocuk Odası İçin Çok Fonksiyonlu Yer Yatakları

0
470

Ev dekorasyonunda en çok önem verdiğiniz odalardan birisi çocuk odasıdır. Çünkü çocuğunuz özellikle oyun ve kendi işini kendi yapma yaşına geldiğinde odasında çok fazla zaman geçirmektedir dolayısıyla da bir çok becerisini de kendi odasında kendi sorumluluklarını yerine getirirken kazanmaktadır.

Çocuk odası dekorasyonunda çocuğunuza faydalı olabilecek en önemli dekorasyon ürünlerinin başında yatak gelmektedir. Özellikler çocuk odasında tercih edebileceğiniz yer yatağı modelleri hem çocuğunuzun rahat edebileceği hem de odasında kendi işlerini yapabileceği ona özgü bir ortam hazırlayacaktır.

Çocuğunuza Özel Alan Oluşturun

Çocuğunuzun odasını dekore ederken o odanın ona ait özel bir alan olduğunu unutmamalısınız ve onun rahatlığını düşünerek dekorasyon tercihleri yapmalısınız çünkü çocuğunuzun uyuyacağı alan gibi oyun oynayacağı alan ve hatta kıyafetlerini koyacağı alan dahi ona özel ve ona uygun olmalıdır.

Çocuğunuz Odasında Güvende Olsun

Oyun çağına geldiğinde odasında oyun oynayan ya da uyuyan çocuğunuz her an yanında olamayabilirsiniz dolayısıyla da dekorasyon sırasında onun güvenliğini de göz önünde bulundurmalısınız. Bu nedenle çocuğunuzun odasında montessori yer yatağı modellerini kullanabilirsiniz.

Montessori Yer Yatağı Size ve Çocuğunuza Güven Sunar

Bir eğitim kavramı olan Montessori zaman içinde bir yer yatağı kavramı halini almıştır. Karyolası tamamen yere temas eden yer yatakları çocuğun yataktan düşme riskini tamamen ortadan kaldırmaktadır. Böylece çocuğunuz yatağında güven içinde uyuyacaktır. Ayrıca yer yatağı bebek çağında da bebeğin hem gelişimi hem de güvenli uyuması açısından büyük önem arz etmektedir.

Yer Yatağı Modelleri Çocuğunuza Sorumluluk Duygusunu Aşılar

Yer yatağı çocuğunuzun boyuna uygun olacaktır dolayısıyla da zaman içinde çocukta yatağını düzeltme ve odasını toplama duygusu gelişeceğinden dolayı yer yatakları aynı zamanda çocuklarda sorumluluk duygusuna ortam hazırlamaktadır. Çocuklarının odasında montessori yatak kullananlar birçok kez memnuniyetlerini dile getirmektedir.

Farklı Tasarım Yer Yatakları Tercih Edebilirsiniz

Montessori yer yatakları dört köşesinde direği olan ve üzerinde çatıyı andıran direkler bulunan bir yer yatağıdır ve çocuğunuz yatağını kendisine özel bir evi olarak görecektir. Aynı zamanda birçok tasarım modellerinden yola çıkarak çocuğunuza minderlerden de yer yatakları dizayn edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz