Çocuk ve Genç Odasında Mobilya Trendi

0
27

Artık bebeklikten çıkan ve yavaş yavaş büyümeye başlayan çocuklarınız için beşikli oda takımlarından onların hayal gücüne uygun ve uyku düzenlerini olumlu yönde etkileyecek hem de oyun oynayacakları alanı mobilyalar ile desteleyecek yeni oda düzeni gerekiyor. Rekabetçi bir düzenin içerisinde bulunan firmalar, birçok çeşitte bulunan oda takımları çıkarmış durumda; fakat bunlar sizin isteklerinizi ve çocuğunuzun hayallerine uygun mu? Bu sorunun cevabı odayı seçerken size en çok yardımcı olacak şeydir.

Örneğin Bellona genç odası takımları şuan evlerin çoğunda bulunuyor, herkeste var diye almak tamamen mantık dışı olur. Çünkü çocuklar odalarını siz ebeveynler gibi sadece uyumak için kullanmaz aynı zamanda o oda; onların gelecek hayallerini, umutlarını, oyunlarını, çocukluklarını da içinde barındırabilmeli, onlara ilham vermelidir.

Mutlaka Çocuğunuza Ne İstediğini Sorun

Her çocuğun hayal dünyası birbirinden farklıdır. Bu yüzden markaların yarattığı genel kalıplardan sıyrılmanızda fayda var. Örneğin her aile kız çocuğunu prenses olarak gördüğü için doğduğu andan itibaren her şeyini pembe yapar. Başlarda bebek olduğu için bunu anlamaz fakat büyüdükçe her şeyin pembe olmasından sıkılır ve anlamlandıramaz. Her kız çocuğu pembeyi, moru sevmez ve sevmek zorunda da değil. Denizi, gökyüzünü çok seven kızınız vardır belki de, odası ona sevdiği şeyleri çağrıştırsın diye duvarları, mobilyası mavi olsun ister. Ona istediğini verin.

Zaten şu son dönem genç ve çocuk odası mobilyacılığında cinsiyetlere özgü olarak kabul edilmiş renklerden uzaklaşılmış durumda. Erkek çocuğunun odasında mor da olabilir, kırmızı da. Bu tamamen onun ne istediğine bağlı. Bellona genç odaları sizi onların hayallerine yaklaştırabilir.

Ne Olmak İstediğini Önemseyin

Çocuklar hayaller ile yaşar. Gelecek yaşantılarında olmak istedikleri insanlarda bu hayallerin bir parçasıdır. Kimi erkek çocuğu arabaları sever, onun için araba şeklinde tasarlanmış mobilyalara yönelebilirsiniz. Kimi çocuk ise izlediği çizgi filmlerden etkilenerek korsan ve ya denizci olmak ister, bu konsepte uygun olarak tasarlanmış çeşitli mobilyalar var. Çocuğunuzun hayal dünyasını ayakta tutmak için bunlara yönelebilirsiniz.

Çocuklar oyunu en çok kendi odalarında oynamayı sever, onlar için ise yatağın bir kısmının kaydırak olduğu ve ya altının oyun çadırı olduğu mobilyaları seçebilirsiniz. İstikbal genç odası ranzalı ürünlerde bu modeller mevcuttur.

CEVAP VER