Çatı Teraslı Evlere Öneriler

0
46

Apartmanların her yanı sardığı şehirlerde, çatı teraslı evler büyük bir nimet. Fakat çatı terasları iyi dekore edilmediğinde son derece sıkıcı olabilir. Çatı terası dekorasyonu için pek çok fikir uygulanabilmekle birlikte, kendin yap fikirleri ile ortaya çıkacak sonuçlar zenginleştirilebilir.

Teras Bahçesi

Çatı teras dekorasyon önerileri içinde terasınızı en güzel gösterecek ve size bir yeşil alan sunacak öneri çatı bahçeleri… Terasınıza bir kaç saksı ağacı ekleyebilir, çiçekler koyabilir bununla birlikte sebze meyve kasalarına istediğiniz bitkileri ekip yetiştirebilirsiniz. Hem taze sebze yiyebilir hem de kendinize nefes alacak bir alan oluşturabilirsiniz.

Güneşlenecek Bir Yer Arayanlara

Yoğun iş temposu yüzünden tatile çıkamayanlara güzel bir önerimiz var. Çatı teraslarınızı güneşlenmek için kullanabilirsiniz. Terasınıza koyacağınız iki adet şezlong ve gizliliğinizi sağlamak için ekleyeceğiniz bir kaç tül ile kendinize mini bir tatil ayarlayabilirsiniz. Tüller ile terasınızı farklı bir havaya da sokabilir, bir kaç bitki ekleyebilir, içeceklerinizle hafta sonlarınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Güzel Bir Parti Alanı

Çatı teraslarınızı arkadaşlarınız ve kendiniz için vazgeçilmez bir alana dönüştürebilirsiniz. Terasınıza saksı bitkileri, bir kaç renkli sandalye, ipe dizilmiş aydınlatmalar ekleyin. Terasınızın kenarlarını bambu örgüler ile kapatabilir, dekoratif bir görünüm sağlayabilirsiniz. Bir adet koltuk ve renkli minderler ile hem oturma alanine genişletebilir hem de dekoratif bir alan sağlayabilirsiniz.

Çocuklara Mini Park

Parklar evinize uzaksa ve çocuklarınız için bir oyun alanı arıyorsanız terasınızı bu amaç için dekore edebilirsiniz. Yerleri tamamen yapay çim ile kaplayın. Çocuğunuz için küçük bir çadır, aydınlatma, birkaç sandalye ve minder ekleyin. Çocuğunuzla birlikte keyifli zaman geçirebileceğiniz bu alanda, akşamları içeceklerinizi de yudumlayabilirsiniz.

Yaz Akşamları Yemekleri

Akşamları dışarıda yemek yemeyi seviyor; ancak evinizin konforundan da vazgeçemiyorsanız çatı terasınızı kullanabilirsiniz. Terasınıza bahçe masası ve dilediğiniz kadar sandalye ekleyin. Yerlere küçük aydınlatmalar koyabilir, bir barbekü ekleyebilir, ahşap görünümler ile modern bir alan yaratabilirsiniz. Akşam yemeklerinizi keyifli bir şekilde burada yiyebilir, kalabalık misafirlerinizi de rahatlıkla açık alanda ağırlayabilirsiniz.

Çatı terası dekorasyonu, size ek bir alan oluşturacak, keyifli zaman geçirmenizi sağlayacaktır.

CEVAP VER