Çamaşır Makinesini Kamufle Edebilmek için Öneriler

0
76

Çamaşır makinesi evde en çok yer kaplamakla birlikte en sevimsiz duran eşyalardan biridir. Çamaşır makinesini nasıl kamufle edebilirim sorusunu kendi kendi kendinize defalarca sormuş olabilirsiniz. Eğer elinizde görünmezlik tozu gibi hayallerde bulabileceğiniz bir iksir yoksa o zaman ya makinenizin üzerini başka bir eşya ile kapatmalısınız ya çamaşır makinenizi başka bir eşyaya benzetmelisiniz ya da onu güzelleştirin. Nasıl mı? Tabi ki bu sözünü ettiklerimizin herkes tarafından bilinebilecek, artık klasikleşmiş diyebileceğimiz yöntemleri mevcut. Bunun yanında son zamanlarda ev hanımlarının çok değişik özgün fikirlerini de görebiliyoruz. Şimdi kısaca bu örneklere göz atalım.

Sunta ile Etrafını Çevirin

Evet herhalde en çok tercih edilen yöntemlerden birisi bu olmalı. Bu şekilde şık bir ahşap görünüm ile çamaşır makinenizin kötü görünümünü engelleyebilirsiniz. Ekonomik olarak büyük bir külfeti olmamakla birlikte güzelce verniklenmiş bir suntanın hoş görüntüsüne de kavuşabileceğiniz bu seçenek çok hoş duruyor.

Çamaşır Makinenizi Saklayın

Mutfak tezgahınızın altında yer var ise oraya yoksa banyonuza güzel bir dolap yaptırarak o dolabın içine makinenizi saklayın. Özellikle banyo dolabı ekonomik açıdan bir miktar külfet oluştursa da bu dolabı çok çeşitli amaçlarla kullanabilecek olmanız bu külfeti çekmeniz için fazlasıyla değer. Çamaşır makinenizi kamufle edebilmenin yolları bunlarla sınırlı değil. Daha başka neler var bakalım.

Çamaşır Makinenizi Güzelleştirin

Son zaman ev hanımlarının büyük keşiflerinden biri beyaz eşya stickerleri. Çamaşır makinenizi kamufle etmek için belki de tercih edebileceğiniz en ekonomik yöntem budur. Çünkü bu stickerler son derece uygun fiyatlılar. Ayrıca evinizin içinde çirkin görünümlü bir makine yerine üzeri çiçekli desenlerle süslenmiş bir makine veya bir dağ görüntüsüne kavuşmuş bir makine sizce de hoş olmaz mı?

Çamaşır Makinesi Mi, Masa Mı ?

Çamaşır makineniz ortada görünür bir yerdeyse ve yukarıdaki seçeneklerden hiçbirini uygulayamadıysanız o zaman çamaşır makinenizi masaya benzetin. Etrafını perde tarzı bir kumaşla çevirin. Üzerine de masa örtüsü tarzı bir örtü yerleştirin. Yeni masanız hayırlı olsun. Uğraştığınıza fazlasıyla değdi.

CEVAP VER