Cam Kavanozları Değerlendirme Yolları

0
49

Evlerimizde en çok bulunan malzemelerdendir cam kavanoz. Genellikle yiyecek saklamak için kullandığımız bu sade kavanozlarla muhteşem dekoratif ürünler yapabileceğinizi, farklı görevler için kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Kavanoz Saksılar

Farklı boyutlarda seçeceğiniz kavanozları istediğiniz cam boyası ile boyayıp dekoratif çiçekleriniz için uygun fiyatlı saksılar elde edebilirsiniz. Özellikle gold boyayacağınız saksılar evinize güzel bir görünüm sağlayacaktır.

Rustik Kavanoz Lamba

Bir tahta parçasına sabitleyeceğiniz askı ve kavanoz kapağına yapacağınız zincir eklemesi ile hoş bir lamba elde edebilirsiniz. İçine mum koyabilir, pilli minik lambalardan da yerleştirebilirsiniz. Tahtayı isterseniz duvara sabitleyebilir, isterseniz bir eşya üzerinde duvara dayayarak kullanabilirsiniz.

Kavanoz Terrariumlar

Kavanoz dibine biraz taş, üstüne biraz kum ekleyerek fazla bakım istemeyen sukulent bitkisini yerleştirip bir terrarium yapabilirsiniz.

En İlginç Fotoğraf Çerçevesi

Cam kavanozun içine sevdiğiniz bir fotoğrafı sabitleyin. Fotoğraf dışında kalan kavanoz kısmını istediğiniz bir renge boyayın. Isterseniz sadece kapağını kapatıp isterseniz üzerine çiçek koyup yeni bir fotoğraf çerçevesi yapabilirsiniz.

Kendi Peçeteliğinizi Yapın

Orta boy bir cam kavanozun dışını isterseniz boyayarak isterseniz boyamadan içine hazır katlanmış şekilde satılan peçeteleri yerleştirin. Kapağına peçete çıkacak kadar bir delik açın. Peçete ucunu bu delikten çıkarın ve kullanmaya başlayın.

Banyoya Şık Bir Düzen

Banyoda kullandığınız eşyaların, kulak çubukları, banyo tuzları gibi, dağınık durmaları yerine kavanozlarla şık bir dokunuş yapabilirsiniz. Kavanoz kapaklarını boyayın ve üzerlerine tutacak görevi görmesi için istediğiniz bir objeyi ekleyin. Banyonuzun renklerine göre isterseniz kavanozları da boyayabilirsiniz. İçlerine eşyalarınızı yerleştirin ve banyonuz için şık düzenleyiciler hazır.

Kavanoz Ayrıntılı Şık Bir Anahtarlık

Bir tahta parçasını istediğiniz renkler ve desenlerle boyayın. Tam ortasına küçük bir kavanoz yapıştırın. Tahta parçasının alt kısmına anahtarları tutması için askılar ekleyin. Kavanoza isterseniz lamba isterseniz çiçekler koyabilirsiniz.

Balkon Bahçelerine Kavanoz Dokunuşu

Bir tahta üzerine istediğiniz sayıda kavanozu ekleyin. Mini kavanozlarınıza nane, kekik, fesleğen gibi bitkilerinizi ekin. İsterseniz tahtayı boyayabilirsiniz. Duvara monteleyeceğiniz bu apparat hem balkonunuza şık bir dokunuş olacak, hem de yerden tasarruf edeceksiniz.

Cam kavanozlarla daha pek dekoratif ürün yapabilirsiniz. Yaratıcılığınızı konuşturun.

CEVAP VER