Çalışma Odanızda Retro Bir Hava Yakalayın

0
99

Geçmişe bir özlem, saygının ifadesi olan retro tarz evin her bölümünde kullanılabilir. Kişiler retro tarzdan hoşlanıyorlarsa geçmişten günümüze gelen parçalar ile ya da geçmişin izlerinin günümüze modern hali ile uyarlanmasıyla ortaya çıkan objeler ile rahatlıkla retro oda dekore edebilirler. Ancak odaların tamamen retro tarzda döşenmesi daha sonra sizi sıkabilir düşüncesini aklınızda bulundurarak öncelikle retro aksesuarlar ile eve farklı bir hava katmaya başlamak daha doğru bir seçim olacaktır.

Retro Tarzda Kullanılan Eşyalar

Eskitilmiş eşyalar, patchwork kanepe modelleri ya da renkli yastıklar retro tarzın vazgeçilmez unsurlarıdır. Sade evler yerine daha renkli evler retro tarzın göstergesidir. Çalışma odanızda retro bir hava yakalamak için kullanabileceğiniz objeler arasında mobilyalarda ahşap ve koyu kahverengiyi tercih edebilirsiniz. Renkleri kullanırken canlı seçmeli ama uyumunu bozmamalısınız.

Çalışma Odasında Retro Tarz İçin

Antikacılardan retro tarza uygun olarak ahşap çalışma masaları alabilir ya da modern bir çizgi ile retro tarzın uyumunu yakalayan yeni çalışma masalarından edinebilirsiniz. Renkli ve birbiriyle uyumlu tablolar çalışma odalarına retro bir hava getirecektir. Ayrıca halı kullanmaktan hoşlanıyorsanız geleneksel desenli halılar ya da patchwork halılar retro tarz için en uygun halı modelleri sayılabilir. Eğer halı kullanmak istemezseniz zeminde son dönemlerde sıkça kullanılan geleneksel motifli yer döşemelerini seçebilirsiniz. Ayrıca kendinize ait bir hobiniz ve koleksiyonunuz varsa bunu mini camekanlı ahşap bir dolapta sergileyebilirsiniz.

Bu çalışma odanıza farklı bir hava da katacaktır. Antika objeler retro tarzın vazgeçilmezi olduğundan çalışma odanızda istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz bunun seçimi tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış. Örneğin müzikten hoşlanıyorsanız bir gramafon ya da bir pikap çalışma odasında çok hoş duracak ayrıca retro hava ile bütünleşmiş olacaktır.

Çalışma odalarında kitaplıklar çok önemli bir unsurdur. Duvardan duvara kitaplıklar eğer çalışma odanızda yeriniz varsa iyi bir fikir ancak küçük bir odaya sahipseniz koyu renk ahşap kitaplık ile bu sorunu kolayca halledebilirsiniz. Tablolardan hoşlanmayanlar için iyi bir alternatifte eski tarz tabelalar ya da canlı renkte film afişleri olacaktır. Bunu da aklınızın bir köşesinde bulundurabilirsiniz.

CEVAP VER