Büyük Evler Nasıl Dekore Edilmeli?

0
29

Büyük bir eviniz var; ama nasıl dekore edeceğinizi bilemiyor musunuz? Bu senenin dekorasyon trendlerinin ne olduğunu merak mı ediyorsunuz? O zaman bu yazımız tam size göre.

Küçük evlerin dekorasyonu kadar büyük evlerin dekorasyonu da oldukça dikkatle ve özenli yapılmalıdır. Küçük evlerde alan bakımından yetersizlik nedeni ile yapılacak dekorasyonlarda az eşya ile çok kullanım alanları yaratmak gerekir. Büyük evlerde ise dekorasyon yapılırken küçük evler kadar doğru eşya ve doğru aksesuarlar ile özenli bir görünüş elde edilmelidir.

Kullanışlı, rahat aynı zamanda dikkat çekici bir dekorasyon ile evinizi döşemek istiyorsanız bunun için seçtiğiniz eşyaların ve bu eşyaların yerleşiminin kesinlikle doğru olması gerekmektedir. Doğru bir biçimde yapılmayan dekorasyonlarda eviniz dağınık ve göze oldukça rahatsız edici gelecektir. Dekorasyon yapmaya başlamak için seçeceğiniz eşyaların büyüklüğü ve kullanışı kadar renk uyumu da çok önemlidir. Bu nedenle dekorasyon yaparken uygun renk ve büyüklükte mobilyalar seçerek büyük evlerinizi oldukça gösterişli ve dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz.

Adım Adım Büyük Ev Dekorasyonu

Büyük bir eviniz var ve dekorasyon yaparken nereden başlamanız gerektiğini bilmiyorsanız bunun için doğru cevap duvarlar. Bir evi dekore etmeye başlamadan önce duvarlarınız için uygun renk tonlarından bir tercih yapmalısınız. Genellikle duvar renginde koyu ve boğucu renkler yerine daha pastel renkler tercih etmek evinizin ferah bir şekilde görünmenizi sağlayacaktır. Koyu renkleri daha çok kapı ve pencere pervazlarında tercih ederek renklendirmeyi bu şekilde tamamlamak daha uygun olacaktır.

Eşya seçiminde ise küçük evler gibi sınırlı seçenekleriniz olmayacaktır. Salonlar için gösterişli salon takımları tercih edebilirsiniz. Büyük ve geniş koltukları salonunuzun tam ortasına yerleştirebileceğiniz gibi yemek ve salon takımı gibi iki ayrı kategoride de yerleştirme yapabilirsiniz.

Dekorasyon modasında son zamanlarda büyük halılar yerine canlı ve küçük halılar yer alıyor. Bu nedenle halı seçimizde küçük; ama canlı ve gösterişli halılar tercih edin.

Aksesuar seçiminde ise daha özgür olabilirsiniz. Büyük şamdanlı lambalar, abajurlar ve büyük vazolar tercih edebilirsiniz. Aksesuarların canlı renkler olmasını tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER