Bitkiler Sayesinde Oturma Odanıza Farklı Hava Katın

0
73

Oturma odaları Türk halkı olarak en fazla vakit geçirdiğimiz mekanların başında geliyor. Odamızın en fazla zaman geçirilen mekanlardan birisi olması sebebiyle bizi yormayacak ve bize enerji verecek bir tasarımın bu mekana hakim olması gerekir.

Oturma odası gruplarından başlayacak olan tasarım oturma odalarının duvar rengine kadar uzanmaktadır.

Bu önemli noktalardan sonra oturma odamıza renk katacak olan aksesuarlara sıra gelmektedir. Bir aksesuar olarak görmesek de oturma odasında yerini alacak bitkiler, oturma odasının farklı ve enerjik bir havaya karışmasına yardımcı olacaktır.

Oturma odası için bitki dendiği zaman aklımıza dünya üzerinde bulunan birçok çeşit gelebilir. Şimdi hep beraber oturma odası için kullanacağımız bitkilere göz atalım.

Saksılar Oturma Odasına

Oturma odasının genişliğine göre saksı sayısı belirlenmeli. En az, oturma odasında büyük ve küçük olmak üzere iki adet saksı bulunmalı odamızın genişliğine göre bu sayı artabilir. Küçüklü büyüklü saksılar birbiriyle uyumlu bir şekilde yerleştirilmeli.

Oturma odamız için genellikle çiçeksiz saksıda yetişen bitkiler tercih edilmeli. Her bitkinin kendine has yetişme koşulları vardır. Kimi bitki, güneşi direkt olarak görmeli. Bu tarz bitkiler penceremize yakın yerde durmalı.

Sıcağı sevmeyen bitkiler bizim tercihimiz ise kalorifer veya güneş gören yerden uzak tutmak gerekmektedir. Çiçeksiz bitki bakımı daha kolay olan bitki türlerindendir genel anlamıyla, fakat çiçekli bir bitki oturma odamda bulunmalı isteğindeyseniz eğer oturma odanızda bulunan mobilyaların renklerine uygun olan çiçeğe sahip bitkileri tercih etmelisiniz.

Bitkilerin oturma odasına kattığı doğallık ve huzura ulaşmak için nereye başvurmam gerekir sorusunun cevabı için alt başlığımıza yöneliyoruz.

Oturma Odası İçin Bitkileri Nasıl Temin Edebilirim

Yukarıda bitkilerin oturma odasına sağladığı doğallığı ve bunun neticesinde huzuru dile getirdik. Bu açıklamalardan sonra kafamızı kurcalayan soru; oturma odası için bitkilere nasıl ulaşabilirim.

İnternet üzerinden kısa bir araştırma yaparak bitkilere nasıl ulaşacağımızı öğrenebiliriz. Arama motoruna yazacağımız “oturma odası için bitkiler” kelime grubu sayesinde amacımıza ulaşabiliriz.

Ayrıca birçok tanınmış markanın mağazasında bu dekor ürünlerini bulabiliriz. Bu mağazalar yapı malzemeleri satan mağazalar olarak tanımlanmaktadır. Bitkiler ile yapılan dekorasyon bizlere huzur verecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz