Birbirinden Şık Yemek Odası Lambaları

0
144

Yemek odalarında yemek masasını aydınlatan ve bazen loş bir görünüm oluşturarak romantik anlar elde etmenize yardımcı ışıklandırmalar oldukça ideal olacaktır.

Son yıllarda hızla artan çeşitliliği ile dikkat çeken lambalardan kendi zevkinize ve yemek odanıza uygun olanlar mutlaka vardır.

İskandinav bir tarzda yemek odasına sahipseniz:

Zengin ahşap kullanımı ve yoğun tonların kullanıldığı yemek odalarında az dekorasyon malzemesi kullanılarak zarafet oluşturulmaya çalışılmaktadır.

Bu nedenle öncelikle gün ışığı almasına dikkat etmeli ve bu tarz yemek odalarına uygun ışıklandırmalar kullanmalısınız. Spot ışıklar ve tavanda avizeler bu tarz yemek odaları için oldukça idealdir.

Yeni trendlerden ilham alın:

Modern bir yemek odası tasarımına sahipseniz trendlerden ilham alrak lamba seçebilirsiniz. Özellikle halat ya da endüstriyel üründen oluşan, ham malzemenin bozulmadığı ışıklandırmalar modern ya da eklektik yemek odaları için oldukça idealdir ve çok hoş durmaktadır.

Sarkıt olan bu lambaları yemek masasının üstünde değerlendirmeli ve sarkıtları oldukça aşağıda tutmalısınız. Bu daha trend bir görünüm yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Lambader kullanımı:

Yemek odalarında sadece sarkıt lambalar ve avizeler değil lambaderler de kullanılabilir. Özellikle modern yemek odalarında lambade tercihi yapabilir ve oda büyüklüğüne göre doğru konumlandırabilirsiniz.

Eğer çok büyük bir yemek odasına sahipseniz spotlar ile birlikte lambader kullanabilir ya da lambader sayısını arttırabilirsiniz.

Cam avizeler:

Son yıllarda avize görünümleri oldukça değişikliğe uğradı. Doğal görünüm, metal ya da camdan olan avizeler daha modern bir görünüm kazandı ve yemek odalarında yerini almış durumda. Yuvarlak bir ana malzeme üzerinde cam dan oluşan lambalar yeni yemek odası takımları ile çok hoş durmaktadır. Özellikle dekorasyonda cam kullanımı veya pastel renkler hakimse bu tarz avizeler çok şık bir görünüm yaratacaktır.

Japon avizeler, led ışıklı lambalar ya da doğal görünümlü abajurlar da çok tercih edilmese de yemek odalarında uygulanabilecek ışıklandırma yöntemlerindendir. Abajur gibi lambalar ortama daha loş bir görünüm vermektedir ve diğer lambalardan hemen ayrılmaktadır. Eğer romantik ve loş bir görünümden yanaysanız tercih edebilirsiniz.

 

CEVAP VER