Birbirinden İlginç Sehpa Modelleri

0
69

Sehpalar bir bakıma evin tamamlayıcısı ve olmazsa olmazlarıdır. Masaların yardımcısı misafirlerin gözbebeği olan sehpalar dekorasyonun da baş parçalarındandır. Orta sehpa, yan sehpa gibi çeşitleri vardır ve kullanış açısından size tam bir kolaylık sağlar. Peki yıllardır bu kadar değişmez bir klasik olan sehpaların da tarzları yok mudur? Elbette vardır işte sizin için ilginç sehpa önerileri:

Eski Araba Lastiğinden Sehpa

Çok basit; ama bir o kadar da harika bir fikir. Ayaklı sehpa olamasalarda bu sehpalarla şimdilik ortada yetineceğiz. Lazım olan şeylerden biri lastiği boyayabilmek için boya ve ya renkli iplerle de lastiği kapatabilirsiniz. Ortadaki boşluğu kapatmak için de lastiğe kullandığınız renge uygun ahşap.Ahşap boyası ile ahşabı renklendirmek de mümkün. 4 tane lastiği boyayıp bitirdikten sonra birbirlerine yapıştırın ve çiçek görünümüne kavuşturun. İsterseniz yan yana yapıştırarak uzun bir görüntü de verebilirsiniz. Kendinize özgü tasarlayabileceğiniz bu model ile yerde çay,kahve keyfi yapabilir yahut tamamen dekorasyon amaçlı kullanabilirsiniz.

Evdeki Fazla Tepsiler Değerlensin

Eğer evinizde fazladan oval dikdörtgen yahut kare ne şekilde olursa olsun bir tepsi varsa eklemeniz gereken şeyler tepsinin malzemesine göre bacaklar olacaktır. Eğer tepsiniz metalse metal bacaklar, plastikse plastik bacaklar ekleyip sehpanızı çok kolay bir biçimde hazır hale getirebilirsiniz. İsterseniz alın elinize fırçayı ve bu malzemeye uyacak olan boya ile boyayın. Devamı sizin hayal gücünüze kalmış.

Eski Sehpaları Yenilemek

Çok zevkli bir işlem olan bu eskiyi yeniye çevirmek şimdi oldukça gündemde. Ahşap bir sehpaya sahipseniz ve kullanamıyorum artık çok eskidi evime de uymuyor diyorsanız çöpe atmaya da kıyamıyorsanız ki elbette kıymayın; çünkü eskiyen bir çok eşya farklı yöntemle değerlendirilebilir işte bu da tam da öyle. Ahşap boyamadaki dekupaj tekniğini kullanabilirsiniz, dilerseniz serbest bir şekilde çalışabilirsiniz. Etrafı kirletmemek adına yere bir örtü serin ki boyarken işiniz daha kolay olsun.

Bunlara kıyasla bir çok firmanın farklı tarzlarda üretip satışa sunduğu sehpalarda var tabii ki.Yürüyen ağaç sehpalardan tutun,simetrik şekilde olanları mı dersiniz, geometrik şekilde mi istersiniz, yahut tamamen aynalı modelleri mi tercih edersiniz seçim sizin. Dizüstü bilgisayarlarınızı daha iyi kullanabilmeniz açısından çok amaçlı üretilmiş sehpalar da mevcut. Evinize ve fikrinize en uygun olanını tercih etmek ise size kalmış.

CEVAP VER