Birbirinden Güzel Mutfaklara Süsler

0
109

Mutfaklar yaratıcılığın önde olduğu ve birçok farklı malzeme ile hoş olabilen ev bölümü arasında ilk sırada yerini almaktadır. Mutfak tekstili, metal aksesuarlar ya da duvar süsleri mutfaklara hoş ve kullanışlı bir görünüm yaratmaktadır.

İşte kendi mutfağınıza ya da sevdiğiniz kişilerin mutfağına alabileceğiniz birbirinden güzel süsler:

Duvarlarda kişisel aksesuarlar kullanın:

Mutfağa sahip olan kişinin ismi kullanılarak pano ya da aynalara duvarlarda yer verebilirsiniz. Kimin mutfağı olduğunu eğlenceli bir şekilde anlatan bu modeller birçok mutfaktan ayrı bir görünümde olacak ve kişiye özel olduğunu hissettirecektir.

Bu tarz süsler arasında son trend mutfak aynası olarak ‘…..’nın mutfağı’ yazısı ile beraber sebze ve tava şekillerine yer vermek. Eğlenceli duran bu aynaları fayanslarda ya da mutfağın diğer duvar bölümünde kullanabilirsiniz.

Düzenlemek için farklı malzemeler kullanın:

Mutfak düzenlemek özellikle küçük mutfaklar için oldukça ideal olacaktır. Kaşık, bıçak gibi depolama alanlarından uzaklaşarak bu malzemeleri duvarlarda daha şirin kullanabilirsiniz.

Ekoseli kumaşları ahşap tabla ile birleştirerek torba görünümü oluşturabilir ve ferforjeli demirlere asabilirsiniz. Yemek masalarının üstünde bu tarz süsler oldukça hoş bir görünüm oluşturmaktadır.

Bazı malzemelerde süslü tercih yapın:

Mutfağın hem dekoratif görünmesi hem de bu dekoratif malzemelerin işlevsel olması sizin elinizde. Nihale ya da havlu gibi malzemeleri mutfağınıza uygun renkte ya da kontrast seçerseniz çarpıcı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ayrıca şekilli nihale ve benzeri ürünler mutfağa süs olarak da konulabilir.

Seramik ürünleri mutlaka kullanın:

Hem şık hem de işlevsel bir görünüm için seramik kullanmaktan kaçınmamalısınız. Seramik kavanoz, kase ya da kaşıklıkları zevkinize uygun renk ve formlarda seçerek mutfağa hoş bir hava katabilirsiniz.

Ayrıca mutfağınızla kontrast renkte olan seramik ilgi çekecek ve ön planda olacaktır bunu unutmayın.

Tahta panolardan yararlanın:

Son yıllarda tebeşir ve siyah tahtaları okullarda değil evlerde çok daha fazla kullanıyoruz. Mutfakta da bu tarz tahtalara yer vererek hem farklı bir hava yaratabilir hem de ihtiyaçlarınızı ya da akşam menülerinizi bu tahtalara yazabilirsiniz.

Son trendleri de bu sayede takip etmiş olacaksınız.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz