Birbirinden Farklı Balkon Dekorasyonları

0
408

Evlerimizin nefes alma alanı olan balkonlarımız küçük ya da büyük olsun iyi ve kullanışlı dekore edilebilirse hem çok şık bir görünüme sahip hem de kullanmaktan keyif alabileceğimiz hale dönüşebilir.

Özellikle büyük şehirde yaşam insanı derinden yormakta ve evde geçirdiğimiz zamanlar da zamanı durduracak ve bize az da olsa keyif verecek sabah kahvesini içebileceğimiz ya da akşamları sükunetle oturabileceğimiz alanları oluşturmaktadır.

Balkon düzenlemesi konusunda dekorasyon firmalarından yahut mimarlık ofislerinden yardım alabileceğimiz gibi ; yeni yapılan sitelerin örnek dairelerini gezerek de fikir edinebiliriz; önemli olan konu balkonumuzun metrekaresidir.

Metrakare geniş ve çoklu oturuma imkan sağlıyorsa açılır kapanır cam ile hem yaz hem de kışın kullanabileceğimiz bir mekan oluşturmamız bizim için daha kullanışlı olacaktır.

Balkonumuz iki yan duvar içeriyorsa bunları hesaba katmalı alacağımız dekorasyon malzemelerini duvara monte edilenlerden seçerek alan kazanmalıyız.

Yer zeminini fayans döşemesini değiştirmek istemiyorsak güneş ve yağmura dayanıklı halı ya da kaplama malzemesi ile değiştirip renklendireceğimizi bilip balkon dekorasyonu için malzeme bakarken onu da göz ardı etmemeliyiz.

Işıklandırmanın önemini unutmayıp gece kullanımımıza uygun lambalar seçmeliyiz.

Balkon tasarım fikirleri ; için tüm bu altyapı ile ilgili doneleri aldıktan sonra zevkimize uygun olan şekilde düzenlemeli ve hatta bu dekorasyon ve bakımı bir hobi haline getirerek balkon dizaynı yarışmalarına hazırlanmalıyız.

Ahşap malzeme ile dekore edilmiş balkonlar için en az iki kişinin rahatça oturabileceği bir masa ve koltuk bakmalı oturma gurubumuzun altına şık bir kilim ya da suni çim benzeri sentetik malzeme ile kaplamalıyız ahşap dekorasyona uygun çiçek rafları seçmeli ve şık toprak saksılarla bakımı kolay olan ama renkli açan çiçekler dikmeli ve yerleştirmeliyiz.

Balkon aydınlatmasının dışında ahşap ya da bambu balkon mobilyamıza uygun fenerler asmalı ve akşamları yakmalıyız en basit ama en şık balkonları bu şekilde elde edebiliriz.

Balkon süsleme konusun da alanı daraltmayacak ama kullandığımız balkon mobilyası ile de uyumlu küçük heykelcikler ,farklı tasarımlarda saksılar ,tabureler ,rüzgar gülleri fenerler gün ışığından yararlanarak hava kararınca yanan led lambalardan yararlanabiliriz ; ama balkonun olmazsa olmazı çiçeklerdir mevsimlik ya da daimi çiçekler yetiştirmeli ve balkonumuzun renkliliğini kaybetmemeliyiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz