Bir Banyoyu Mükemmel Hale Getirmek İsteyenlere Öneriler

0
27

Zeminden duvara, duvardan en ince aksesuarlara ve ayrıntılara kadar banyosunu yeniden tasarlamak ve düzenlemek her ev sahibinin aklında bulunan bir fikirdir. Özellikle son zamanlarda popülerleşen minimalizm ve vintage akımları banyo dizaynlarında da kendini göstermiş bulunmaktadır. Şık bir banyo isteyenler için diğer bir seçenek de son moda olan modern tasarımlardır.

Yeni Nesil Banyolar

Banyo dekorasyonu kendin yap akımıyla günümüzde oldukça popüler bir hale geldi. Banyolarında değişik aksesuarlar kullanmak ve daha çok yer tasarufu yapmak isteyenlere özel olarak dolap yerine askılar ve merdiven tasarımları yükselişe geçti. Genelde kıyafetler için kullanılan kelebek askılıklar; bornoz ve havluların daha az yer kaplaması için banyolarda da kullanılmaya başladı. Özellikle metalik renklerde olan kelebek askılıklar, tasarım farkı gözetmeksizin her çeşit banyoya uymaktadır. Ayrıca değişik boyutlardaki dekoratif ahşap merdivenler de son zamanlarda kendin yap akımında ortaya çıkan ürünlerden biri. İsteğe göre boyanabilen bu ahşap dekoratif merdivenler; özel kokulu tütsüler, havlular, diş fırçaları ve makyaj malzemeleri için oldukça uygun bir tercih.

Duvarlar Boş Kalmasın

Banyoları daha mükemmel bir hale getirebilmek için uygulnabilecek fikirlerden biri de duvarları boş bırakmamaktır. Banyonun tasarımına göre kullanılabilecek altın ve gümüş çerçeveli, varaklı ve ahşap çerçevelerle süslenmiş natural resimler; sürrealist veya ortaya fark koyan tablolar sayesinde daha yüksek enerjili bir banyo tasarımı değişikliği yapılabilmektedir.  Bu fikir banyoları daha geniş gösterebilmek adına dar banyo tasarımları için de kullanılabilmektedir.

Doğayı Hissedin

Banyoları renklendirmek için en kolay ve uygun önerilerin arasında yeşil bitkileri kullanmak gelmektedir. Bu önerinin uygulanması için fazla ışık, nem ve bakım istemeyen bitkiler daha uygundur. Buna uygun bitkiler arasında alao vera, kurdele çiçeği ve gardenya en ön sırada yer almaktadır. Daha farklı banyo aksesuar fikirleri uygulamak isteyenler bu bitkileri birden fazla küçük ve minimal saksılarda kullanabilir, duvarlarına askı şeklinde uygulayabilir veya bitkiler için uzun ve şık bir cam sehpa tercih edebilir.

Dekoratif Askılıklarla Herşey Daha Şık

Duvara sabitlenebilen dekoratif askılıklarla banyolar daha şık bir görüntüye erişiyor. Küçük kara tahtalara yazılabilecek güzel sözler veya mottolarla süslenebilen bu tahtaların dekoratif askılıklara asılmasıyla banyolar daha elegan bir hal almaktadır. Bu görüntü için metalik renklerdeki askılıklar uygun bir tercih olacaktır.

CEVAP VER