Bekar Evleri İçin Dekorasyon Önerileri

0
60

Bekar evleri, genç bekarların hükümdarlıklarını kurduğu, istedikleri gibi stres attıkları ve huzur buldukları özel yaşam alanlarıdır. Bir bekar için evi sıcak, eğlenceli, rahat ve kullanışla olmalıdır. Bunların yanında tabi ki de estetik olmalıdır. Doğal olarak dekorasyon konusunda herkesin farklı zevklere sahip olduğunu düşünerek birden fazla öneri ve farklı bakış açısını sizlere paylaşacağız. Şimdi, gelin hep beraber ‘’ bekar evi dekorasyonu nasıl olmalı?’’ sorusunun cevaplarını birlikte görelim.

Kanepe, bekar evi dekorasyonu için olmazsa olmazlardan biridir. Evinizin boyutuna göre rahat bir kanepe seçimi yapmalısınız. Günün stresini ve yorgunluğunu atabileceğiniz bir kanepe bekar evleri için vazgeçilmezdir. Bu hususta deri kanepeleri öneriyoruz. Odanızdaki baskın renge göre rengini seçebilirsiniz. Fakat kahverengi olmasında fayda var. Çünkü bu renk psikolojik açıdan da sizin rahatlamanızı sağlayacaktır.

Evinize puf minderlerden alın. Kanepenizin yan taraflarına koyacağınız iki puf minder, evinize daha eğlenceli ve rahat bir hava katacaktır. Tabi ki kanepenin yanlarına koymak sorunda değilsiniz. Kanepenin hemen önünde, televizyona yakın bir yerde de olabilir. Ama mutlaka kanepenin çevresinde olmalı. Çünkü böylelikle yaratmak istediğiniz rahat atmosferi tamamlamanıza yardımcı olacaklardır.

Mutlaka küçük bir masa alın. Alacağınız küçük masayı televizyon ile kanepe arasına koyabilirsiniz. Salonunuzu daha geniş göstermek istiyorsanız cam masaları tercih edebilirsiniz ya da kanepeniz kahverengi ve tonlarındaysa ahşap küçük bir masa alabilirsiniz.

Evinizin ışıklandırması da çok önemli bir unsurdur. Işıklandırmaları minik masa lambaları ile sağlayabilirsiniz veya uzun ve fazla gösterişli olmayan lambaları da tercih edebilirsiniz. Bu konuda estetik lambaderler işinizi görecektir.

Televizyon sehpası seçimi de oldukça önemlidir. Tv ünitesi veya televizyon sehpası evinizdeki ortamı tamamlayan bir unsurdur. Bu yüzden evinizdeki atmosfere göre bir seçim yapmalısınız. Bu konuda dikkat etmeniz gereken, alacağınız sehpa ya da ünitenin fazla yer kaplamamasıdır.

Son olarak bekar evi dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler arasında büyük öneme sahip olan bir diğer unsur da posterlerdir. Gereksiz bir şey gibi gözükebilir. Ancak evinizde yaratmak istediğiniz ortamı sağlamanızda oldukça büyük bir öneme sahiptir. Evinizde olgun bir hava yaratmak istiyorsanız seçtiğiniz ahşap ve kahverengi tonlarındaki mobilyalarınızı tamamlayacak olan tablolar seçebilirsiniz. Fakat bekar evlerinde genel olarak daha dinamik bir hava tercih edildiği için birkaç retro poster işinizi görecektir. Bunun yanı sıra özgün bir dekorasyon istiyorsanız beğendiğiniz bir karikatürü poster haline getirip duvarınıza yapıştırabilirsiniz.

CEVAP VER