Bej Rengiyle Sade ve Şık Alanlar Yaratın

0
52

Evleri gösteren en önemli unsurlardan biri de renklerdir. Birbirinden uyumsuz fazla renk kullanımı; misafirlerin olduğu kadar ev sahiplerinin de huzurunu kaçırabilir, keyifsiz ortamlara neden olur. Ev dekorasyonlarında mümkün olduğunca sade renklerin kullanımı hem ortama ferahlık katar hem de siz farketmeden ruhunuzun bile huzur bulduğu alanlar yaratır. Bu renklerden en çok kullanılanı da bej rengidir.

Bej rengi duvar boyalarından parkelere, mobilyalardan bej rengi koltuk dekorasyonlarına kadar pek çok alanda çeşitlerini bulabileceğiniz bir renktir. Ayrıca farklı renklerle kombinlere çok açık olan bej rengi hemen hemen tüm renklerle bir arada uyum içinde mekanlar yaratabilir sizin için.

Bej Rengi Duvar Boyasıyla Aydınlık Alanlar Sağlayın

Son dönemlere kadar çok önem verilmeyen genellikle birkaç renk seçeneğinin tercih edildiği duvar boyalarında, teknolojik gelişmelerle çok çeşitli renklere ulaşmak mümkün hale geldi. Ancak uyumsuz renk tercihlerinin, ışığı çok iyi almayan evlerin koyu renklerle boyanmasının ne kadar kötü sonuçları olduğu da ortada. Bu konuda en iyi aydınlatmayı bej rengi duvar boyaları sağlayabiliyor. Beyaz gibi çiğ durmadığı için şampanya rengi duvar boyalarından da artık insanların bunalması sonucu daha çok tercih edilir hale gelen bej rengi duvar boyalarını başka renkler veya üzerindeki sade baskılarla daha hareketli hale getirmek de mümkün. Böylece hem evlerinize ışık sağlayabilir hem de daha ferah bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Bej Rengi Mobilyalardan Korkmayın

Her geçen gün büyüyen mobilya sektöründe son yıllarda daha koyu renkler yerine ortamı daha büyük ve aydınlık gösterecek koltuk ve salon takımları tercih edilir hale geldi. Ancak insanların pek çoğu, hala temizliğinden endişe ettiği için açık renkli mobilyalardan çekinebiliyor. Özellikle çocuklu ya da yaşlı kadınlar, mümkün olduğunca kiri göstermeyen mobilyalara yöneliyor. Ancak nano teknolojinin gelişmesiyle artık açık renkli koltuk takımlarının ve mobilyaların temizliği de çok daha kolay yapılır oldu. Bu nedenle evlerinizi hem fil dişi renkli mobilyalara hem de çiğ renkli beyaza göre çok daha sıcak, samimi ve ferah gösterecek bej rengi koltuk dekorasyonu ve tabii ki salon takımlarıyla aydınlatabilirsiniz.

Bej Rengi Farklı Dekorasyonlara da İmkan Tanır

Gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bej rengi koltuk dekorasyonu ile tamamladığınız yaşam alanlarınızı istediğiniz renklerdeki aksesuar ve minderlerle tamamlayabilirsiniz. Mesela bir gün fuşya kullandığınız minder, fon perdeler ve minik aksesuarlarla odanızı daha şirin bir hale getirebilir bir başka hafta mint yeşili ve mavilerle yaşam alanınızda Akdeniz rüzgarları estirebilir ya da nefti yeşiller ve kahverengi tonlarıyal evinize sonbaharı getirebilirsiniz. Bej rengi bu anlamda size farklı birçok alternatifi sağlama imkanı sunar.

CEVAP VER