Bebekler için Cibinlik Modelleri

0
141

Bebeklerimiz, daha doğmadan tüm hazırlıklarını eksiksiz yapmaya çalıştığımız, uçan kuştan sakındığımız kıymetlilerimiz, gözümüzün nurları. Doğduktan sonrasında bir telaş kaplar ebeveynleri, onları koruma içgüdüsü ile neredeyse aldıkları havayı bile kontrol ederiz. İşte bu gibi nedenlerle uykularında herhangi bir sıkıntı yaşamamaları için birçok anne önlem olarak cibinlik kullanır. Piyasada birbirinden farklı modellerde birçok cibinlik modeli bulunabildiği gibi bebek cibinlik nasıl yapılır diye düşünüp taşınıp kendi cibinliğinizi kendiniz de yapabilirsiniz.

Kullanılan cibinlik hem bebeğinizi sineklerden, haşerelerden koruyacak hem de bebeğinizin yatağına görsellik katacaktır. Bayanların en büyük zaafı olan, her şeyi süs aksesuarı olarak değerlendirme huyu burada da devreye giriyor.

Bebeğinizin Yatağı Oyun Parkı Şeklindeyse

Bebeğinizin yatağı sabit değil ise ve onu istediğiniz her yere taşıyabilme imkanınız varsa o zaman kullanacağınız cibinlik de ona göre olmalıdır. Yani cibinlik sabit olmamalıdır. Bunun için dilerseniz kendiniz de cibinlik yapabilirsiniz ya da piyasada satılan ve şekli çadırı andıran cibinlikler kullanmanız daha ergonomik olacaktır. Aynı zamanda kullanacağınız cibinliği bebeğiniz oyuncaklarının arasındayken ya da siz mutfaktayken onu da halının üzerine birkaç parça oyuncağı ile bıraktığınızda üzerine örterek kullanabilirsiniz. Böylelikle siz yanında değilken ya da arkanız dönükken dalgınlığınıza geldiğinde bile bebeğinizi korumuş olursunuz.

Bebeğinizin Yatağı Sabit Ve Kurulumlu ise

Bebeğinizin yatağı sabit ise, yukarıda belirttiğimiz modellerin yanı sıra sabit ve monte edebileceğiniz cibinlik modelleriniz de tercih edebilirsiniz. Bebek cibinlik demiri ile duvara ya da tavana monte edilerek kullanılan cibinlik modelleri tercih edebileceğiniz modeller arasındadır.

Bir diğer seçenek olarak, kendi istediğiniz tül ya da farklı bir kumaş ile tasarlayabileceğiniz cibinliği, bebek cibinlik aparatı yardımı ile duvara ya da tavana sabitleyebilir ve dilediğiniz aksesuarlar ile süsleyebilirsiniz. Birçok annenin tercihi cibinliğin iç kısmına farklı ve dikkat çekici oyuncaklar takmaktan yanadır. Böylelikle küçük prensiniz ya da prensesiniz yatağında daha güvenli bir şekilde yatarken aynı zamanda da kendisini daha keyifli ve mutlu hissedecektir.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz cibinlik modellerini kendi hayal gücünüz ile çeşitlendirebilir ve kendi tasarımınızı konuşturarak farklılaştırabilirsiniz. Mesela ev çatısı şeklinde tasarlanmış bir cibinlik hiç de fena olmazdı değil mi?

CEVAP VER