Bebek Odasında Hangi Halıları Kullanmalıyız?

0
14

Bebekler evimizin neşesi ve huzurudur. Aile üyelerinin üzerine titrediği ve oluşabilecek bütün tehlikelere karşı korumaya çalıştığı, ailenin en genç üyesi olan bebekler birçok tehlikeye karşı savunmasızdır.

Savunmasız olması nedeniyle tehlikelere yol açacak bir bebek odası tasarımından kaçınılmalı.

Bebek odası nasıl olmalı sorusu aklımıza gelmektedir. Bebek odası mobilyalarından, oyuncaklara kadar titizlikle seçilmeli. Bebek odasını dolduran eşyalardan hiç kuşkusuz en önemlilerinden birisi de halılardır.

Ana başlıkta belirttiğimiz halı seçimi; bebeğimiz, üzerinde fazlaca vakit geçirdiği için çok önemlidir. Şimdi ise alt başlığımız eşliğinde bebek odası için halı seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini görelim.

Bebek Odası İçin Halı Seçerken İnce Eleyip Sık Dokumalı

Bebeklerin, odalarında veya evin herhangi bir alanında en çok vakit geçirdiği yer halıların üstüdür. Kimi zaman halı üzerinde emeklerken kimi zaman da oyuncaklarıyla halı üzerinde oynamaktadır. Kendini dışarıdan gelecek etkilere karşı koruması kolay olmayan bebeğimizin sağlığını ebeveynler olarak düşünmeliyiz.

Halı seçimi için birkaç kriteri aklımızın bir köşesine yazmalıyız. Bebek odası halısı seçerken nelere dikkat edilmeli dediğimizde; öncelikle seçilen halı anti-bakteriyel özelliğe sahip olmalı.

Zamanının çoğunu halının üzerinde geçirdiği için bakterilere maruz kalabilir. Bir diğer kriter ise halının üzerinde sürekli hareket halinde olduğundan halımızın dokuması sıkı ve güvenilir olmalı. Kolay bir şekilde kopacak olan ipler bebeğimizin sağlığını tehdit edebilir. Kolay kopan ipler tehlike oluştururken ayrıca bununla birlikte yün halılarda çocuklar için birtakım sıkıntılar oluşturmaktadır.

Zikredilen kriterler halı seçiminde dikkate alınmalı ve mümkünse kısa bir teste tabi tutulmalı. Halıya karşı uygulanacak test ile beraber başka nasıl çözümler bulunabilir sorusunun cevabı için son başlığımıza hareket ediyoruz.

Halı Güvenilir Yerlerden Alınmalı

Ebeveynler için önem arz eden konumuz hakkında yazılanlardan sonra halı nereden alınır sorusu aklımızda bir soru işareti oluşturmaktadır. Bu sorunun birden çok cevabı vardır; normal olarak adlandırabileceğimiz mağazalar ve internet satış noktaları.

Bebeğimizin odası için halı seçerken ince eleyip sık dokumamız gerektiği için bizzat gözlerimizle gördüğümüz bir ürünü almamız lazım. Bu sebepten dolayı internet alışverişi zorunlu olmadıkça tercih edilmemeli.

Ayrıca güvenilir markalar tercih edilmeli. Satış ofislerinde ilgili kişiden en ufak ayrıntılar dahi alınmalı ve mümkünse yukarıda da söylediğimiz gibi halıyı kısa bir teste tabi tutmalıyız.

CEVAP VER