Bebek Odası İçin Şirin Mi Şirin Işıklandırmalar

0
272

Bebeklerin odalarını renkli ve keyifli hale getirmek aileler için hobi görevi gibi. Bebek odalarında direk bebeğin gözüne gelmeyen aydınlatmalar kullanılarak tavan aydınlatılabilir ya da bölgesel aydınlatmalardan yararlanılabilir.

Ayrıca bebeklerin renkleri doğru algılayabilmesi adına renkleri gün ışığındaki gibi gösteren aydınlatmalar tercih edilmelidir.

Şekilli duvar paneli ve içerisine yerleştirilen aydınlatmalar:

Işıklandırmanın odaya hareket ve enerji katacağı da düşünüldüğünde şekilli duvar panelleri bebek odası için ideal olacaktır.

Şekilli duvar panelinin etrafından yayılan ışık bebeklerin seveceği ve dikkatini çekecek aydınlatmalar arasındadır. Ayrıca bu tarz aydınlatmalar modern odalarda kullanılarak sonrasında bebekten çocukluğa geçişte de kullanılabilir.

Bebek odası lambaları:

Hayvan ya da bebeklerin seveceği şekillerde olan belli bir yere konumlandırılan lambalar gece karanlığında huzurlu bir alan yaratmaktadırlar.

Işığın yansıtıldığı alanın çeşitli şekillerde olması duvarda farklı yansımalar yaparak etkileyici bir bebek odası oluşturmaktadır. Bu tarz lambalarda şekil olarak çizgi film karakterleri, uzay elemanları ya da hayvan figürleri kullanılmaktadır.

Spot ışıklar:

Duvarda ya da tavanda yer alan spot ışıklar bebek odasının soft bir görünüm oluşturmasına yardımcı olmaktadır. Day light seçilen ışıklar bebeklere daha iyi gelmekte ve huzurlu olmasını sağlamaktadır.

Bu tarz spot ışıklar bebek odasında yeterli olmazsa anne ya da babanın oturduğu alana minik lambaderler yerleştirilebilir.

Gökyüzü tasarımları:

Avize ya da abajur gibi modeller yerine daha yaratıcı bir görünüm oluşturmak isterseniz hem loş bir ortam sunan hem de gökyüzü havasında olan tavan ışıklandırmalarını seçebilirsiniz.

Tüm odanın tavanına yansıyan bu ışıklandırmalar çocuk odalarında da rahatlıkla kullanılabileceğinden bebeklerin büyüme dönemlerinde de kullanılabilmektedir. Ayrıca sadece day light ışık değil mavi gibi renkli ışıkları da bu yaratıcı çalışmalarda kullanabilirsiniz.

Bebek odası avizeleri:

Birçok farklı avize çeşitleri bebek odaları için mağazalarda bulunmaktadır. Çiçek ya da ay şeklinde parçalı avizeler bebek odaları için çok hoş bir görünüm oluşturmaktadır. Harfler, hayvan figürleri ya da yıldız, uzay gibi şekiller de bebeklerin yanısıra anne ve babaların da oldukça ilgisini çekmektedir.

 

CEVAP VER