Bebek Odası Dekorasyonu İçin En İlginç Fikirler

0
149

Bebek odası aileye gelen en güzel ve sevimli bir bireyin büyüyeceği alan olması sebebiyle oldukça özenilen ev alanlarından biridir.

Bu nedenle farklı fikirlere ebeveynler açıktır ve yaratıcılığın önde olduğu tasarımlar bebek odalarında oldukça dikkat çekmektedir.

Tavanda Yaratıcı Atmosfer Oluşturun:

Aydınlatma ve sticker yardımıyla tavanda hoş ve şekilli bir atmosfer yaratabilirsiniz. Bebeklerin de gelişimlerinde etkisi olacak bu dekorasyon farklı renklerde olabilmektedir. Ayrıca bebeklerin yanı sıra anne babaların da huzurlu olması için gerekli ihtiyaçlar bu tasarımlarda var.

Tüm tavanı süsleyen ya da belli bir bölümde olan bu tavan süsleri 3 boyutlu ya da iki boyutlu olabilmektedir. Ayrıca erkek ya da kız bebeklere göre farklılık gösteren çeşitleri de mevcuttur.

Örneği balon gibi üretilen aydınlatmalar tepede uçan balon hissini uyandırmakta ve bebeklerin ilgisini oldukça çekmektedir.

Kız Bebekler İçin:

Kız bebeklere peri masalındaymışsınız hissini yaşatmak için beşiğini at arabası modeline benzeyenlerden seçebilirsiniz. Yerde pembe ekose halılar ve duvarlar masal kahramanları bu bebek odalarına hoş bir hava getirecektir.

Ayrıca beyaz ağırlıklı olan bu tarz bebek odaları ferah havası ile de dikkat çekmektedir. Sadece peri masalı değil masal kahramanlarına benzeyen bir hava oluşturmak için uçan balondan yatak karyolaları da oldukça ideal olacaktır.

Hem Kız Hem Erkek Bebeklere Uygun:

Küçük bebek odaları için ideal olan ve minimal bir hava yaratan anne babalar için olacak bir bebek odası fikri de yarım ay şeklinde bebek beşiği ve etrafından sarkan minik aydınlatmalar olacaktır. Ahşap malzemenin yoğun kullanıldığı bu tarz bebek odaları aynı zamanda tasarruflu bir dekorasyon da sunmaktadır.

Bebek Odası Yerine Yatak Odasına Beşik Koymak İsterseniz:

Yatak odanızda bulundurmanız gereken bir alan olacaksa asma tavan mantığında farklı konseptlerde bebek odalarına başvurabilirsiniz.

Halatlar yardımıyla yukarı çıkılan alan oluşturabilir ve böylece yatak odası ile bebek odasını birbirinden farklı bir yöntemle ayırabilirsiniz. Bu tarz ayrı bölmeli bir alanda tavan aydınlatmaları yerine lokal aydınlatmaları seçmeli ve ilginç tarzlara başvurmalısınız.

CEVAP VER