Bebek Odaları İçin Lamba Modelleri

0
611

Bebek odaları belki de evimizin en çok itina gösterdiğimiz alanlarıdır. Bu sebepten bebek odaları için bir eşya bile seçerken gereğinden fazla titizlik gösteririz.

Beşiği, karyolası, dolabı derken lambalarını unutmamak lazım. Bebek odası için lamba seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bir takım püf noktalar vardır. Bu püf noktaların birkaçını sizler için sıralamak istedik.

Bebeğinizin Güvenliği Her Şeyden Daha Önemlidir

Bebek odalarında tercih edilecek lamba modellerinde en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan biri minik yavrunuzun can güvenliğini sağlamanızdır.

Her hangi bir ampul patlaması ya da lambanın kırılması anında içindeki cam parçalarının çocuğunuzun yüzüne gelmemesi için, korumalı modelleri tercih etmelisiniz.

Ayrıca aşırı ısınmadan kaynaklı erime ya da yanma gibi durumların oluşmaması için plastik lamba modellerini tercih ederken, plastiğinin yanmayan türden olmasına dikkat etmelisiniz. Bebek odası aydınlatma modellerinin görselliğinden ziyade korumalı yapısının olması ebeveynler için büyük önem taşımaktadır.

Çocuğunuzun Uykusunun Önüne Geçmeyin

Bebeğinizin odasına alacağınız lambanın, aşırı hareketli, renkli detaylarla bezenmiş olması, çocuğunuzun dikkatini çekecek ve uykuya dalmasında sorun çıkarabilecektir. Bu nedenle özellikle de ampulünün, daha soft ve loş olanlarını tercih etmelisiniz.

Çocuğunuzun uykusunun kalitesini düşürmemek adına bebek odası avize modelleri arasından sade olanlarını tercih edebilir ve sade bir ampul ile destekleyebilirsiniz. Bebek odası avize modelleri arasından en çok tercih edilenleri, küçük modelleri olmaktadır. Genellikle çocuğunuzun cinsiyetine bağlı olarak tasarlanan ve renklendirilen avizeler içerisinden küçük boyutta olanları ilk tercih edilenlerdendir.

Ancak çocuk odası için avize tercih edeceğim diyorsanız, tavana değil de duvara monteli modelleri tercih ederek, hem çocuğunuzu güvene almış olursunuz hem de çocuğunuzun ışıktan rahatsız olmasının önüne geçmiş olursunuz.

Lamba Yanda Mı Olmalı, Yoksa Tepede Mi?

Yukarıda belirttiğimiz hususlara ek olarak, bebek odası lambader modellerini de tercih edebilir ve böylelikle hem aydınlatmanın, çocuğunuzun üstünden tam yüzüne vurmasını ve böylelikle rahatsız olmasını da engellemiş olursunuz.

Lambaderler hem kullanım rahatlığı hem de görsel anlamda hoş bir yapıya sahip olmaları sebebiyle ebeveynler arasında en çok tercih edilen bebek odası aydınlatma modelleri arasındaki yerini yıllardır korumaya devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz