Banyonuzu Ufak Dokunuşlarla Daha Güzel Hale Getirin

0
26

Ev dekorasyonunda teknolojinin en az uğradığı yerlerden biri banyolardır. Teknoloji kullanımı gözden ziyade kullanıma hitap ettiğinden banyo dekorasyonunda pek fayda sağlaması da beklenemez zaten. Bunun yanında piyasadaki ürünlerin çeşitliliğinin ve banyoda değiştirilebilecek şeylerin sınırlı olması, tarz yaratma noktasında kullanıcıların elini kolunu bağlamakta. Aslında biraz farklı bakış açısı ile kendi tarzınızı banyonuza yansıtmanız o kadar da güç değil. Şimdi sizlere ufak dokunuşlarla banyonuza tarz kazandırabileceğiniz fikirler vereceğiz.

Banyo Aksesuarları ile Ortamı Renklendirin

Banyonuzda yapabileceğiniz en basit değişikliklerden bir tanesi, banyo aksesuarlarını yenilemektir. Farklı renk seçeneklerini kullanabilir, tarzınıza uygun tasarımlarla banyonuzu kişiselleştirebilirsiniz. Banyo süsleme fikirleri arıyorsanız işe aksesuarlardan başlamak en akıllıcasıdır.

Sınırlarınızı Duvar Kağıdı ile Aşın

Duvar kağıtları evinizin her yerinde kullanılabileceği gibi, sudan etkilenmeyen hatta nemli bez ile temizleyebileceğiniz türlerini banyonuzda da kullanabilirsiniz. Bu özelliği ile banyo dekorasyon fikirleri içerisinde en zahmetsiz uygulama diyebiliriz. Duş alanı gibi sürekli su ile teması bulunmayan banyo duvarlarında kolayca uygulayabilir banyonuzun havasını tamamen değiştirebilirsiniz. Üstelik uygulaması da değiştirmesi de çok kolay.

Banyonuzda Bir Raf Lazım

Banyonuzda kapalı dolapların içine tıkıştırılmış eşyalarınızla görsel bir tarz yaratabileceğinizi biliyor musunuz? Raflar kesinlikle bunun için mükemmel bir çözüm. Duvara sabit kullanabileceğiniz gibi banyonuzun farklı yerlerine taşıyabileceğiniz özelliklere sahip çeşit çeşit rafları tasarlayabilir ya da hazır tasarlanmış ürünleri alıp banyonuzda kullanabilirsiniz. Küçük banyolar için çözümler sunan raflar görsellik ile kullanım kolaylığını bir arada sunmakta.

Banyonuzu Nasıl Giydirirdiniz?

Banyonuza tarzınızı yansıtmayı istiyorsanız, yapacağınız başlıca işlerden biri uyumlu banyo tekstil ürünleri ile değişim olacaktır. Bornozlar, havlular ve hatta paspaslar. Seçtiğiniz ürünler ile banyonuz sizin estetiğinizi yansıtacaktır.

Banyonuza Uzaktan Bakın

Dekorasyonda yapılan en büyük hatalardan biri, her bir kalemi ayrı düşünmektir. Çokça düşülen bu hata aslında ayrı ayrı çok estetik olan ürünleri bir arada kullanıp istenilen neticenin alınamamasına yol açar. Bu yüzden ürün seçimlerinde kendinize bu güzel mi sorusunu değil bu benim tarzım mı sorusunu sormanız, tarz yaratma noktasında başlıca yol göstericiniz olacaktır.

CEVAP VER