Banyonuzda Bulunması Gereken Şık Aksesuarlar

0
14

Banyo insanların kullanım alanlarından biridir. İnsanlar banyolarının temizliğine önem verirler. Ortak kullanım alanı olduğu için sağlığa uygunluk önem verilmelidir. Banyo temiz tutulacak diye süslenmeyecek diye bir şey yoktur. İnsanlar banyolarının temizlerken aksesuarlarla da kullanabilirler.

Banyo aksesuarları misafirlerinizin dikkatini çeker ve banyonuza şıklık katar.

Aksesuarlarla Banyo

Banyonuz sizi yansıtmalı sevdiğiniz renklerle süslemelisiniz. Buna banyo duvar süsleri ile başlayabilirsiniz. Size denizi yansıtacak balık ve deniz kabuğu modellerle süsleyebilirsiniz. Fayanslarınızda çeşitli modeller kullanarak canlılık yaratabilirsiniz. Banyonuzun da salonunuz kadar şık olmasını istiyorsanız altın renkli modeller kullanabilirsiniz. Banyonuz küçük ise üç boyutlu fayanslar da tercih edebilirsiniz. Küçük dolaplar da kullanabilirsiniz. Işıklandırma da önemlidir. Tek bir ışık kaynağı ortamı boğabilir. Birden fazla LED ışık ortama daha çok ışık sunarak canlandırır.

Akseuarlar Nerede Bulunmalı?

Banyo aksesuarı havluluk, sabunluk, diş fırçalık, peçetelik, çöp kutusu vb aksesuarlarınız banyo dolabınızın rengiyle uyumlu olmalıdır. Farklı renklerde olursa zıt renkler kafa karıştırır, göz yorar. Banyo paspası da benzer renklerde olmalıdır. Özellikle banyo dolabı sağlığa uygunluk açısından tuvaletten biraz uzak olmalıdır. Aksesuarlarınız dolabınıza girebilecek büyüklükte olmalıdır.

Sonuç olarak insanlar evlerinin her alanını kendinden bir parça taşımasını ister.” Benim evim” diyebilmelilerdir. İnsanlar banyo gibi özel kullanım alanlarında daha fazla dikkat ederler. Banyolarda temizlik birinci önceliktir. İkinci öncelik ise şıklıktır. Her bayan yemekleriyle tatlılık banyosuyla şıklığı yakalamak ister.

Bayanların özelliğidir, her gittiği evin banyosuna giderler. Temiz mi, değil mi diye. Ona göre yemek masasına otururlar. Kadınlar temizliğin banyo ve mutfakta başladığını düşünürler. O fayanslardaki parlaktık da insan kendini görebilmeli. Kızlar artık çeyiz alırken e çok havlu almaktadır. Banyo ve mutfak havluları süslü sepetlerde göze hoş gelen bir biçimde banyo ve mutfaklarda yerlerini almaktadır. Lüks sevenler için bambu havlu takımları çok popülerdir.

Eskiden sadece el deseni şeklinde sabunluklar tek seçenek olarak kullanılıyorken şimdi aynalık önünde taşlı, renkli, süslü, kabartmalı sabunluklar tam takım halinde yerini almaktadır. Banyoları büyük olan insanlar için kirli sepetleri karikatür şeklinde olup insanları iş yaparken motive edip güldürüyor. Banyo yapmaktan çekinen çocuklar için banyo oyuncakları mevcuttur.

CEVAP VER