Banyolarınıza Sabundan Süs Eşyası Yapın

0
94

Bugünlerde insanlar gidip dekorasyon ürünleri almak yerine pratik el yapımı süsler tercih ediyor. Geri dönüştürülebilir malzemeler tercih edenler, evde kullanılmayan ya da çöpe atılacak eşyalardan ilginç ev yapımı süsler yaratıyorlar. Biraz hayal gücüyle birazda el becerisiyle bunu başarmak mümkün.

Evin Neresinde Nasıl Süs Eşyaları Kullanılır?

Alında evin her yerinde süs eşyası kullanılabilir. Banyolarda buna dahil. Odanın dekorasyonu, kullanılan mobilyalar, zemin ve duvarların rengi, perdeler; süs eşyası seçerken biraz bazı fikirler verir. Örneğin ne renk ya da ne tarz süs eşyası olacağı konusunda mobilyalar yardımcı olur. Banyoların güzel kokması özellikle kadınlar için hassas bir konu. Bunu yapabilmek için çeşitli kokular, kokulu taşlar, kokulu sabunlar kullanılıyor. Pratik ev yapımı süsler olarak karşımıza çıkan sabunlar evde çok kolay yapılabiliyor.

Banyo Süsü Sabunu Yapılışı

Birkaç basit malzemeyle banyolarınıza sabun yapabilirsiniz. Bunun için özel kalıplar var. Hobi marketlerden ya da parti malzemeleri satan mağazalardan malzemeleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Maliyeti az olan bu ürünler internet üzerinden de satılıyor. Sabunu kalıp olarak satın alıyorsunuz. Daha sonra eritip içerisinde istediğiniz renkte gıda boyasını katıyorsunuz. Ayrıca isterseniz farklı esaslar da katabilirsiniz. Ev yapımı ev dekorları bazı insanlar için ciddi beceri gerektiren şeyler olarak tanımlanabiliyor. Fakat banyolarınızda kullanacağınız süs sabunları sadece zevkinize göre yaratabileceğiniz ev dekorlarıdır.

Sabun kalıpları çeşidi sınırsız olduğu için zevkinize uygun olan birçok çeşit bulabilirsiniz. Erittiğiniz sabunu koku ve renk kattıktan sonra kalıplara döküp donmasını beklemelisiniz. Burada ki püf nokta kalıplara sabunu dökmeden önce kolonya püskürtmelisiniz. Eğer kolonya püskürtmezseniz hava kabarcığı kalabilir bu da sabunun yeteri kadar iyi görünmemesine sebep olur.

Hazırladığınız sabunu sıvı olarak kolonyalı kalıplara döktükten sonra üzerine de kolonya dökmelisiniz. Çünkü hava kabarcığı üzerinde de kalabilir. Yaklaşık 30 dakika oda sıcaklığında beklettikten sonra kalıplardan sabunu çıkarabilirsiniz. Ve banyonuzda kullanabileceğiniz süs sabunları hazır.

Son Dokunuşlar

Sabunları banyonun dolaplarında farklı raflarda ya da tezgâh üzerinde kullanabilirsiniz. Kalıp boyutlarına uygun keseler de mevcut. Yaptığınız sabunları değişik renkli ve desenli keselerde de kullanabilirsiniz. Banyonuza hoş bir koku vermekle birlikte, farklı bir görüntü de katacaktır.

CEVAP VER