Banyolarınız Da Hangi Rengi Kullanmalısınız?

0
180

Banyolarımız ıslak zemine sahip oldukları için dayanıklı mobilyalar la dekore etmeliyiz.

Genellikle hazır banyo mobilyalarının tercih edildiği  binalar satın aldığımız için küçük bir tadilat  yaparak kendi zevkimize göre dizayn edebiliyoruz yahut sıfır konutlarda ıslak zeminlerin dekorasyonu yaptırmadan almayı tercih ederek tamamen kendi zevkimize göre yapabiliyoruz ; ikinci seçeneği tercih ettiğimizde banyo dekorasyon rengini açık renkler tercih ederek yapmalıyız.

Hem mekanı geniş göstermesi açısından hem de diğer kullanacağımız aksesuar seçimlerinde zorluk yaşamamamız için özellikle beyaz lavabo ve klozet duşa kabın tercihleri yapmalı ve lavabo dolabı eğer ayrı bir çamaşır odamız yoksa kirli çamaşır ve havlu dolaplarını da beyaz yahut taş rengi tercih etmeliyiz.

Gri beyaz banyo dekorasyonu tercih ettiğimizde yer karolarını da doğal görünümlü taş rengi ya da gri tonlarda seçmeliyiz ; hem temizliği kolay olan bu renkler ( sudaki kireç lekelerini de belli etmeyecektir) banyo halısı ve klozet takımı seçmemiz konusun da bize kolaylık sağlayacaktır .

Banyo fayansı ne renk olmalı ? banyo dolaplarınız da koyu rengi tercih ettiyseniz fayanslar açık renk olmalı son dönemler de siyah mobilya dolaplar ve lavabolar kullanıldığından fayanslarda da koyu renkler tercih ediliyor.

 

Kapalı ve çok havadar olmayan bu mekanlarda bu kadar koyu rengin bir arada kullanılması doğru bir karar olmuyor ; ferahlık ve temizlik açısından da kullamınızı pratikleştirmiyor.

Kahve krem banyo dekorasyonu daha koyu renklere nazaran daha iç açıcı bir görünüm elde etmenizi sağlar fayans ve klozet seçimlerinde kırık beyaz rengin ya da krem renginin kullanılması dolaplarda kahve tonların kullanımı ile birbirini tamamlayan kontrast oluşturan bir banyo rengi elde edebilirsiniz.

Bu renk dekore edilmiş banyolarda aksesuar olarak hasır sepetler ve bambu paspaslar kullanıma uygun ve çeşit konusunda zorlanmamanızı sağlayabilir.

Yeniden dekore edilen banyolarda doğal ve açık renklerin dışına çok çıkmadan hareket ederseniz daha şık bir banyo ya sahip olabilirsiniz.

Yine doğal taş renginin kullanıldığı banyoda klasik bir tarz yakalamak istiyorsanız özel üretilmiş çini fayanslar ve özel hazırlanmış çini lavabolar kullanmalısınız.

Bu tarz dekore edilen banyolarda tamamlayıcı aksesuarlar sade ve çok renkli olmamalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz