Banyolarda Hamam Keyfi

0
647

Banyoları nasıl dekore edeceğiniz, tamamen sizin yaşam tarzınız ve zevkinize bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Ancak şu da bir gerçektir ki, banyo dekorasyonunda en çok tercih edilen banyo modelleri hamam güzelliğini yansıtan banyolardır.

Hamam keyfini yaşayabilmeniz için üstelik banyonuzun geniş olmasına da gerek yok. Hamam şeklinde dekore edilmiş küçük banyo modelleri ile de banyonuza hamam doğallığını ve keyfini getirmenin huzurunu yaşayabilirsiniz.

Küçük Banyoları Daha Ferah Gösterecek Öneriler

Hamam keyfini oluşturmak istediğiniz banyonuzda eğer yer sıkıntınız varsa hiç zevkinizden taviz vermenize gerek yok. Çünkü küçük banyolar da hamam keyfi için uygundur. Tasarımcıların banyoyu daha geniş göstermek için elbette bir takım önlemleri var. Bunlardan bazılarını sizler ile paylaşalım. Eğer banyonuz küçük ise, banyonuzun zemin ve duvarında kullanacağınız mermer ya da seramiklerin takım olmasıdır.

Banyonuzu ferah gösterecek bir diğer yöntem de banyoda zaten küvet kullanılmadığı için, buzlu cam kullanmaktır. Buzlu cam ile yapılmış bir duşa kabin banyonuzu daha ferah göstermeye yetecektir.

Banyonuz Genişse

Yeterince alana sahip banyolar için bir sorun zaten yoktur. İstediğiniz hamam şeklini geniş banyo modelleri üzerinde tasarlatıp, zevkinize en uyanını banyonuzda görebilirsiniz. Dilerseniz banyonuzun büyüklüğüne bağı olarak bir göbek taşı bile tasarlatabilirsiniz.

Geleneksel Motifler

Hamam konseptinde olan banyolarda en çok dikkat çeken detaylardan biri kurnalar ve oturak şeklinde yapılan yükseltilerdir. Bu detaylar hamam konseptli banyolar için vazgeçilmezlerdir.

Ayrıca zemin ve duvar döşemelerinde mermer kullanılabildiği gibi seramikler de kullanılabilir kullanılan seramiklerin desenli olması ve geleneksel bir hava yansıtması da olmazsa olmazlardandır. Ancak geleneksel motifler ortamı daha da hamama uyduracaktır.

Ayrıca banyo evyenizde kullanacağınız malzeme de duvar ve zemin malzemelerine uyumlu olmalıdır. hem uyum hem de sağlamlığı açısından graniti tercih edebilirsiniz. Banyo dolapları da unutulmamalıdır. Eğer özel tasarım yaptırma imkanınız varsa, banyonuzun duvar ve zemin kaplamalarına uyan desenler ile dolap tasarımı yaptırabilirsiniz.

Mermer kurnalı banyolar geçmişten günümüze gelen, banyoda hamam konseptinin olmazsa olmazlarıdır.

Hem görselliği hem de kullanılışı ile tasarımınızı tamamlarlar. Onu da unutmamak lazım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz