Banyo Fayanslarınızı Seçmek için Öneriler

0
45

Fayanslar seramik türünden kullanışlı ev ürünleridir. Seramikler evi daha hoş ve yaşanılabilir olmasını sağlayan vazgeçilmez ürünlerdir. Özellikle banyo fayansları banyonuzu değiştiren önemli detaylardır. Banyo modelleri fayans seçenekleri çok fazladır. Bu seçenekler arasında banyonuzu olduğundan daha büyük gösterecek modeller bulabilirsiniz. Fayans seçimi oldukça önemlidir.

Özellikle banyo gibi seramikten oluşan bir odada fayans en önemli detaydır. Fayanslar her bütçeye uygun şekilde üretilmektedir. Güzel ve temiz bir banyo için fayans seçimlerinde dikkatli davranmalısınız. Ufak değişiklikler bile banyonuzda büyük değişime yol açabilir.

Banyoda koyu renkli ve ışıltılı fayanslar muhteşem göz yanılmalarıyla modern bir görünüm katmaktadır. Koyu kahve tonları ile beyaz uyum içindedir. Banyoya şık ve lüks bir görünüm katar. Bazı fayans modelleri yansıma görüntüsü verebilir. Küçük detaylarla banyonuza ışıltı katmanız mümkündür. Birçok fayans modeli vardır. Seçim yaparken banyonuzun boyutuna dikkat etmelisiniz. Modern banyo modelleri için iyi bir araştırma yapmalısınız. Işıltılı veya sade modellerin hepsinde fayansın kalitesi önemlidir. İyi bir işçilik ve uzun süreli kullanım şarttır.

Fayans Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Banyo fayansı seçerken fayansın sahip olması gereken bazı özellikler vardır. Fayanslar kolay temizlenebilmeli ve leke tutmamalıdır. Islak zemine ve aşınmaya karşı dirençli olmalıdır. Uzun süreli kullanım garantisi vermeli, kaliteli olmalıdır. Fayans seçerken ıslanmamış olması önemlidir. Islanmış fayanslar ileride büyük renk değişikliği yapabilir. Fayansları yerleştiren firma iyi araştırılmalıdır. Bu işi bilen kişilerle çalışmalısınız. Aksi takdirde fayanslarınız kırılabilir, iyi oturmamış olabilir ve dökülebilir.

Küçük Banyolar için Fayans Seçimi

Küçük banyo modelleri dekorasyonu zor olanlardır. Küçük banyolar sıkışık ve rahatsız edicidir. Fakat küçük detaylar sayesinde banyonuzu olduğundan büyük gösterebilirsiniz. Öncelikle duvar ve yer seramikleri büyük parçalı olarak seçilmelidir. Duvar fayansları tavana kadar göz yormayacak şekilde seçilirse daha ferah bir ortam oluşturursunuz. Küvet yerine duş ünitesi daha büyük bir alan açacaktır. Renk seçimleri ise iç açıcı olan bej ve beyaz renkleri olabilir.Havalandırması da iyi yapıldığında daha ferah bir banyo ortamı elde edebilirsiniz.

 

CEVAP VER