Banyo Dolaplarını Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

0
257

Banyomuzu dekore ederken seramik ürünlerin seçimi dışında; dolap ,ayna ve lavabo altı aksamını oluşturacak ürünlerinde seçiminde dikkatli ve özenli olmalıyız.

Renk ve model açısından zevkimize uyması banyo dekorasyonu için önemli bir unsur  bunun yanı sıra ıslanabilen ve nem oranı yüksek mekanlar olan banyolarda kullanılacak malzemenin bu koşullara uygun olmasına da dikkat etmeliyiz.

Bu özenli seçimler ürünlerimizin uzun ömürlü ve kullanışlı olmasını sağlayacaktır.

Banyo dolap modelleri ve fiyatları ; marka ve modellerine göre farklılık gösterse de seçimimizi yaparken ucuzluğundan ziyade kaliteli ve suya dayanıklı olan mümkünse sunta alaşımlı olmayan dolapları tercih etmeliyiz.

Dolaplar banyonun büyüklüğüne göre seçilmeli ve eğer yer büyük dolaplar için yeterli değilse asma dolaplar ve raflar kullanılmalıyız.

Dolapların aynalı olan bölümlerinde ayna kalitesine dikkat edilmeli sıcak su buharından çok fazla etkilenmeyen ya da kurulandığında iz bırakmayan aynalar kullanılmalı montajı yapacak olan firmaya ya da üretici firmaya ( özel yaptırıyorsanız ) bu özellikleri belirtmeliyiz.

Lüks banyo dolapları  son yıllarda  dikkat çekici ve kullanışlı hemen hemen yeni yapılan tüm binalarda lüks ve modern tasarımlar kullanılmakta bu tarz bir banyo  yaptırmak istiyorsak lavabo altını açık bırakacak şekilde yapılan lavabo altı dolaplarında çekmece tercih etmeli ve dolap altını şık bir tabure ile tamamlamalıyız.

Küçük çocuklarımız varsa ya da sık gelen küçük misafirlerimiz mevcutsa bu tasarımlar çok işlevsel bir hal alıyor aynı zamanda ıslak zeminlerin iyi temizlenebilmesini ve herhangi bir ıslanma durumunda dolap altlarının etkilenmemesini de sağlıyor; bunun dışında lüks tasarımlı banyo dolaplarında aynalı olan bölümde dar ama şık dolaplar olarak kullanım kolaylığı ve kozmetik malzemelerini yerleştirmek , kapalı alanda tutmak için size yer kazandırıyor.

2017 banyo dolapları modelleri ; içerisinde gerek klasik gerek modern tasarımlar da  en göze çarpanlar kullanım işlevselliğinde deterjan, kozmetik, havlu bölümlerinin ayrı hazırlanmış  olanları dikkat çekiyor, bu modelleri incelediğimizde hem tüm malzemeyi derli toplu tutabileceğiniz hem de bir banyo için gereken tüm ihtiyacı içeriyor.

Bu detayları göz önünde bulundurarak banyoda olması gereken tüm gereçleri dikkate alarak küçük ya da büyük  olan banyo dolaplarını özenle seçmeliyiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz