Banyo Dekorasyonunda Duş mu, Küvet mi Tercih Edilmeli?

0
17

Banyo dekorasyonu yaparken dikkat edilecek hususların başında mevcut ortama ve alan boyutlarına uygun tercihler yapmak gelir. Banyo için seçenekleri belirleyen iş banyo için seçilebilecek seçimleri bile etkileyebilen ölçüler olacaktır. Banyonun boyutları dışında kişinin zevki, banyo aksesuar trendleri ve aksesuar çeşitleri de banyonun tamamen şekil almasında etkili olacaktır. Banyo dekoru yapılırken bilirkişilerin iç mimari ve dekorasyon ile ilgilenmesi muazzam görüntüler yaratacağı gibi bu konuda yetenekli ve meraklı ev sahipleri de harika örnekler yaratabilir. Bu yazımızda banyo detayları, aksesuar tercihleri, banyo duş alanındaki çeşitlilikler hakkında detaylar vereceğiz. Hadi başlayalım:

Küçük Banyo Dekorasyonu

Küçük yaşam alanları dekore edilirken iş biraz daha zorlaşır. Her mobilyayı tercih edemeyeceğiniz gibi ekonomik şartlara bağlı ergonomik seçimler yapmak zorunda kalırsınız. Örneğin küçük banyolarda mutfak dolapları genellikle duvara monte edilen parçalarla sınırlı kalır. Zemin mutlaka olması gereken temel eşyalardan fazla aksesuarla doldurulmamış olmalıdır. Küçük banyolar için aksesuar tercihi yapılırken en büyük avantaj aynalar için en uygun yaşam alanı olmasıdır.

Aynaları büyük ve fazla kullanmak alan derinliği yaratacağı gibi daha büyük ve ferah görünüm yaratacaktır. Küçük banyolarda küvet kullanmak uygun olmayacağından alanı duş kısmı ile sınırlı tutmak ferah görünüme engel olamayabilir. Duş kısmı için şirin duş perdeleri tercih edildiğinde atmosfere uyum sağlayabilir. Küçük banyoya rağmen küvet isteyenler ise doğru alanı tercih ederek diğer aksesuarlarda sakinliğe ihtiyaç duyacaktır.

Modern Banyo Modelleri

Modern bir banyo dekore etmek aslında pek zor değil. Piyasada banyo dekore edilirken yardım alınacak o kadar çok alternatif model bulunuyor ki modern bir banyo için her bütçeye uygun seçenekler artık kolay bulunuyor. Banyo seçiminizi yaparken mevcut mobilyalara ve zemine dokunma gibi bir şansınız yoksa aksesuarlar ile dekorasyonu değiştirebilir daha modern bir atmosfer yakalayabilirsiniz.

Banyo Dekorasyon Fiyatları

Her alanda olduğu gibi bir dekorasyon bütününün tüm parçaları farklı alternatifler barındırır. Burada etkili nokta seçimler ve fiyat aralıklarıdır. Fakat her zaman bütçe ile modaya uygun dekorasyon sağlanmayabilir. Bu yüzden seçimler yapılırken mutlaka piyasada detaylı araştırma sağlanmalıdır.

 

CEVAP VER