Banyo Dekorasyon Önerileri

0
95

Genellikle küçük oldukları ve çok fazla zaman geçirilmediği için gözden kaçan banyolar, küçük dokunuşlarla son derece dekoratif bir hale gelebiliyor. Banyo dekorasyonu son derece kolay olmasıyla birlikte, göz doldurucu sonuçlar doğurabiliyor.

Banyoda Depolama Alanı

Banyolar pek çok eşya için güzel bir depolama alanı olabiliyor. Daha dekoratif bir görünüm için rafları kullanabileceğiniz gibi küçük dolaplar da ekleyebilirsiniz. Özellikle kapı üstleri ve genellikle hiç kullanılmayan klozet üstleri, depolama alanı olarak son derece kullanışlı olabilir. Hasır sepetler ile banyo dekorasyonu için daha şık bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Banyo Aynanızı Yenileyin

Banyolarda genellikle kullanılan dikdörtgen şekilli aynalar yerine tercih edeceğiniz yuvarlak aynalar, banyonuza farklı bir hava katacaktır. Bununla birlikte eski aynalarınızı değerlendirmek için onlara ekleyeceğiniz çerçeveler ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Banyo renklerinize göre altın renkleri veya beyaz rengi tercih etmeniz banyonuz için daha güzel bir etki sağlayacaktır.

Banyo Perdenizi Yenileyin

Banyo perdesi, banyo dekorasyonu için en önemli unsurdur. Tek renk perdeler kullanabileceğiniz gibi, desenler kullanarak dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz. Banyo perdenizi seçerken koyu renkler seçmekten kaçının. Koyu renk perdeler banyonuzu daha küçük ve karanlık gösterecektir.

Kavanozlarla Küçük Eşyalarınızı Toplayın

Banyolarda genellikle küçük eşyalar büyük sorun yaratmaktadır. Bu eşyaları toplamak için şeffaf kavanozları kullanabilirsiniz. Bir tahtaya istediğiniz kadar kavanozu yan yana monteleyin. Tahtayı duvara sabitledikten sonra bu kavanozları diş fırçalarınız, saç tokalarınız, kulak pamuklarınız ve taraklarınız gibi pek çok şey için kullanabilirsiniz.

Banyoda da Bitkileri İhmal Etmeyin

Her zaman için dekorasyonun en büyük tamamlayıcısı olan bitkiler, banyolar için de şık bir dokunuş olmaktalar. Banyonuzun büyüklüğüne göre küçük sukulentler veya daha büyük bitkiler tercih edebilirsiniz. Bitkileri yerleştirirken banyonuzun güneş alıp almadığına dikkat etmeyi unutmayın. Güneş almayan banyolar için yapay bitkileri de kullanabilirsiniz.

Banyonuza Çerçeveler Ekleyin 

Banyonuz için hoşunuza giden yazı, fotoğraf gibi ayrıntıları sade çerçeveler ile ekleyebilirsiniz. Son derece dekoratif duran çerçeveler, banyonuzu da değiştirecektir.

Banyo dekorasyonu için küçük dokunuşlar yapabilir, banyonuzu yeni bir hale sokabilirsiniz. Dekorasyon için kendin yap fikirlerini de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

CEVAP VER