Banyo Aynası Nasıl Olmalı?

0
259

Aynalar evimizin her alanında kullandığımız bizim kurtarıcı aksesuaalarımızdır. Küçük bir odaya sahipseniz, oturduğunuz ya da kullandığınız alan karanlık ise başvuracağınız ilk şey aynalardır.

Evinizin antresine, yatak odasına, salona, banyoya kısacası evinizin büyütk bir çoğunluğuna aynalar ilave edilebilir. Aynaları kullanış amacımız evimizin görünümüyle doğru orantılıdır aslında.

Geniş bir ev ise kullanım amacı farklı olur, küçük bir ev ise farklı… Aynalar evimizin bölümlerini aydınlatmaya, geniş ve ferah göstermeye, modern bir görünüm kazanmasına neden olurlar.

Bu konuda evimizde ayna kullanımı olmazsa olmaz yerlerden biri banyolardır. Banyo aynası nasıl olmalı, ne kadar yüksekliğe asılmalı, modeli ne şekil olmalı ve nereye konmalı gibi birçok kriter banyonuzun kullanışlı olması için önemlidir.

– Ayna banyonuzun görünümünü ve havasını değiştiren bir aksesuardır. Banyonuz küçük ise o halde büyük bir ayna kullanarak ferah ve geniş bir görünüm kazandırabilirsiniz. Banyolar karanlık alanlar olduğu için aynaların büyük olması kesinlikle işe yarayacaktır.

– Banyonuzda aynanızın konumu da çok önemldir. Aynanızı tam kapının karşısına koyarsanız aydınlık bir görünüm kazandırırsınız. Burada ayna seçimide oldukça önemlidir. Banyonuz küçük ise büyük ayna modellerini seçebilirsiniz. Oval, uzun, daire şeklinde olan aynalardan zevkinize göre olanı ama küçük olmayan bir aynayı kullanabilirsiniz.

– Banyonuzda kullanacağınız aynanın yüksekliğide en az aynanın boyutu kadar öenmlidir. Genel hatlarıyla ayna en fazla zeminde  cm kadar yükseğe konulmalıdır. Ev halkının rahatlıkla kullanabilmesi için ideal bir ölçümdür bu. Bu tip aynaların uzun olması boyu uzun kişiler için önemlidir. Ev halkının fizyolojik özelliklerine göre ayna modelleri konusunda seçim yapmalısınız.

– Ayna modellerinde kişinin klasik bir bakış açısı varsa genel olarak oval ayna kullanmayı seçebilir. Ama modern bir dekorasyon için uzun aynalar, kare aynalar ve çoklu ayna olmak üzere seçim yapılabilir.

Dar bir banyoya sahip iseniz seçeceğiniz ayna modeli dar uzun olmalı ki banyoya girdiğinizde kötü durmasın.

Bu öneriler ışığında banyonuzun şekline ve boyutuna göre aynaları kullanarak iyi bir görünüm ile beraber modern bir görünüm kazandırabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz