Banyo Aydınlatma Önerileri

0
208

Banyo dekorasyonu evlerimiz için son derece önemli olmakla birlikte, banyo aydınlatmaları da, banyonun havasını değiştiren etmenlerden. Banyo aydınlatması için pek çok seçenek olduğu gibi bunları dekoratif hale getirmek ise sizlerin elinde.

Ayna Üstü Aydınlatmalar

Banyolarda en önemli nokta şüphesiz aynalardır. Banyo dekorasyonu için kullanılan aynaların aydınlatmaları da iyi olmalı. Ayna üstü aydınlatma için tek parça ışıklar kullanabileceğiniz gibi, uzunlu kısalı ve farklı şekillerde aydınlatmalar da kullanabilirsiniz. Şeffaf küçük avizeler ile dekoratif bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kavanoz Aydınlatmalar

Son zamanlarda kavanozları pek çok dekoratif fikir için kullanıyoruz. Bunlardan şüphesiz en güzelleri aydınlatma önerileri. İstediğiniz renklerde boyayacağınız kavanozların içine aydınlatma mekanizmalarını ekleyin, isterseniz sarkıt olarak isterseniz raf üstü aydınlatma olarak kavanoz aydınlatmaları banyolarınız için kullanabilirsiniz.

Yerden Aydınlamtmalar

Eğer farklı bir banyo aydınlatma önerisi arıyorsanız, yerden aydınlatmaları kullanabilirsiniz. İstediğiniz renkteki led lambaları banyonuzun tüm zemini için duvar dibinde dolaştırın, hem dekoratif bir görünüm sağlayacak, hem de farklı bir aydınlatma sistemine sahip olacaksınız.

Ayna Arkası Aydınlatmalar 

Aynaların ve banyonun aydınlatılması için pek çok farklı öneri bulabilirsiniz. Eğer banyonuz küçükse ve çok fazla eşya koymak istemiyorsanız aydınlatmanızı ayna arkasına gizleyebilirsiniz. Tüm ayna arkasına denk gelecek şekilde led lambayı aynanızın arkasına yapıştırın. Bu sayede hem banyonuz hem aynanız aydınlatılmış olacaktır.

Farklı Avizeler Kullanın

Halihazırda banyo aydınlatmanız için avize kullanıyor; fakat farklılık yapmak istiyorsanız avizelerinizi değiştirebilirsiniz. Yeni avizelerinizde keskin hatlı geometrik şekilleri seçebilir, şeffaf avizelerden faydalanabilirsiniz. Banyonuz için fazla taşlı ve gösterişli avizeler kullanmak, alanınızın daha küçük görünmesine yol açacak, banyonuza sıkıcı bir hava verecektir. Mümkün olduğunca sade tercihler yapmanız banyo aydınlatması için en iyisi olacaktır. Sade avizelerden iki veya üç adet kullanarak daha dekoratif bir görünüm elde edebilirsiniz.

Duşakabin ve Küvetinizi Aydınlatın

Genellikle aydınlatılmayan duşakabin ve küvetlerinizde aydınlatma kullanmak banyonuz için farklı bir hava olacaktır. Bu alanlar için led ampüller kullanmak daha sağlıklı olacaktır. Aydınlatma devrenizi hazırlarken elektrik kaçağı olmamasına dikkat edin.

Banyo aydınlatması banyonuzun havasını tamamen değiştirecek, banyo dekorasyonu için bir zenginlik sağlayacaktır.

CEVAP VER