Banyo Aksesuarlarınızı Kendiniz Yapın

0
48

Banyolar günün stres ve yorgunluğunu attığımız, rahatladığımız ve keyifli vakit geçirmek istediğimiz yaşam alanlarımızdır. Bu alanları daha cazip, konforlu ve şık bir hale getirmek düşündüğünüz kadar maliyetli değil. Nasıl mı? Çok kolay kendi banyo aksesuarlarınızı kendiniz yaparak. Böylelikle bütçenizden harcamadan yeni eşyalara sahip olabilirsiniz.

Örgü biliyorsanız kendi lifinizi kendiniz örmekle işe başlayabilirsiniz.

Kullanılmayan pas pas ve havlularınızı geri dönüştürmek zengin ve hoş bir görüntüye kavuşturmak ve yeni bir pas pas sahibi olmak ister misiniz? O zaman pas pas yâda havlunuzu çeşitli doğal taşlar ve deniz kabukları yardımıyla süsleyerek yeni paspasınıza sahip olabilirsiniz bunun için tabii tercih ettiğiniz malzemeleri pas pas yapacağınız ürün üzerine yapıştırmanız gerekiyor.

Eski tencerelerinizi ip yardımıyla sarıp geri dönüştürerek havlu ya da sabun, şampuan gibi malzemelerinizi koyabileceğiniz bir ürün elde edebilirsiniz.

Eğer küvetiniz üzerinde bir raf olsun içeceğimi, kitabımı koyayım diye düşünüyorsanız kullanmadığınız eski bir ahşabı rafa dönüştürebilirsiniz.

Elinizin altında kullanmadığınız ahşap tahtalar varsa bunları duvara monte ederek banyo dolabına sahip olabilirsiniz. Havlularınızı, şampuan ve sabunlarınızı buraya yerleştirebilirsiniz.

Kullanmadığınız içi biraz geniş materyalleriniz varsa fincan ve bardak gibi bunları mumluk olarak kullanabilirsiniz etrafını taşlarla, boncuklarla, deniz kabuklarıyla ya da iplerle süsleyerek daha güzel bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Balmumu, esans ve kokulardan kendi mumunuzu kendiniz yapabilirsiniz.

Elinizde istiridye kabukları varsa bunları aksesuar olarak kullanabileceğiniz gibi bunları banyoda takılarınızı koymak için bir araç olarak da kullanma imkânınız var.

Elinizde eğer kalın iler var ise bunlar yardımıyla bir havluluk ya da kozmetik eşyalarınızı koyabileceğiniz bir sepet yapabilirsiniz tek yapmanız gereken bu kalın ipi sarmak ve açılmayacak şekilde yapıştırmaktır.

Eğer banyodaki aynanız çok basit ise bu aynanın etrafını kendiniz süsleyebilir ve daha çekici hale getirebilirsiniz. Süsleme kısmı sizin zevkinize kalmakla birlikte; inciye benzer boncuklar, doğal taşlar, deniz kabukları benzeri malzemeler yardımı ile aynanızı süsleyebilirsiniz.

Banyoda çiçek olsun istiyorsanız atıp cam şişeleri boyayarak ya da çeşitli malzemeler yardımı ile süsleyerek vazoya dönüştürüp çiçeklerinizi yâda seviyorsanız tütsülerinizi bunun içine koyabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz