Banyo Aksesuarları ile Havanızı Değiştirin

0
88

Evinizin her bölümü elbette ki sizin için önemli ve değerlidir; çünkü eviniz dış dünyadan uzaklaştığınız ve kendi kabuğunuza çekildiğiniz özel alanlarınızdır. Bütün gün sosyal hayatınızın yorgunluğunu evinizin farklı bölümlerinde dinlenerek atarsınız. Dolayısıyla da evinizde yorgunluğunuzu attığınız önemli yerlerden birisi de banyolarınızdır bu nedenle de banyolarınızın konforlu ve aynı zamanda iç açıcı olması sizin için önemli bir faktördür. Banyonuzun dekorunu değiştirmek sandığınız kadar zor ve zahmetli değildir öyle ki ucuz banyo setleri ile dahi bu dekorasyon işlemlerinizi basit ve muhteşem bir şekilde yapabilirsiniz.

Banyonuzda Derinliğe Önem Verin

Banyonuzun alanı küçükse dert etmeyin çünkü küçük dokunuşlar ile banyonuzu geniş göstermeniz mümkün! Banyolarınızın doğru alanlarında kullanacağınız büyük dev aynaları banyonuzu geniş gösterirken aynı zamanda banyonuza bir de genişlik katar ve kendinizi daha geniş bir alanda hissedersiniz.

Küçük Banyo Unsurlarını Es Geçmeyin

Bazen sizin için çok basit ve gereksiz olan unsurlar beklediğinizden daha büyük sonuçları verebilir size. Banyonuzda kullandığınız ya da kullanacağınız banyo klozet takımları dahi sizce çok önemli olmasa da aslında banyonuzda renk ve uyum bütünlüğü sağlandığında büyük bir değişime ortam hazırlamaktadır. Bu nedenle de ufak aksesuarlarda dahi mutlaka renk ve düzen uyumuna önem verin.

Farklılıklara Açık Olun

Banyonuzda hem sıra dışı hem de dikkat çekici unsurlar kullanabilirsiniz bu nedenle de mutlaka yeniliklere ve farklılıklara karşı mutlaka açık olun. Mesela; banyo kapınızın hemen karşısına yapacağınız rengârenk bir duvar kağıdı kaplaması banyonuzu hem olağan dışı hem de ilgi çekici bir hale getirecektir.

Kendi Uyumunuzu Kendiniz Yakalayın

Banyonuzu dekore ederken ufak ya da büyük tüm unsurları tek tek birbirleri ile uyumlu olacak şekilde seçin çünkü dekorun içinde dekorasyona uymayan en küçük bir detay olan banyo paspas seti dahi uyumsuz olduğunda direk göze batacaktır. Bu nedenle de nasıl dekorasyonunuzda kullanacağınız parçaları kendiniz seçecekseniz kendi uyumunuzu ve kendi zevkinizi de kendisiniz yakalamalısınız.  Bu uyumu ana ve ara renkler ile sağlayabileceğiniz gibi aynı zamanda birbirine zıt ama aynı zamanda uyumlu olan renkleri de kullanarak yakalayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz