Balkonlarınızı Daha Kullanışlı Bir Hale Getirin

0
37

Özellikle yaz aylarında evin en çok kullanılan alanı balkondur. Kırsal bölge ya da yazlıklarda durum değişmese de kentsel nüfusun çok olduğu apartmanların olduğu bölgelerde bu durum azalmaktadır. Nedeni ise balkonlara daha az yer ayrılması ve etkili kullanamamaktan geliyor. Ancak apartmanlar arasına sıkışıp kalmış balkonsuz bir evde oturmuyorsanız her balkon kullanışlı hale gelebilir. İşte birkaç öneri:

Kare Dar Balkonlar için İnce Masa

Küçük ve kare olan balkonlar için ince bir masa ve sandalye en ideal oturma alanı yaratacaktır. Küçük balkonlara koyabileceğiniz saksı ve bitkiler hem ferah bir görünüm sağlayacaktır hem de doğada yaşıyormuşsunuz hissine kapılmanızı sağlayacaktır.

Çiçek Koymak için Alanınız Yoksa Dikey Bahçe Tercih Edin

Küçük bir masa koyduğunuzda daralan bir balkona sahipseniz elbette saksı ve çiçeklere yer veremeyebilirsiniz. Ancak bunun da bir çözümü var. Duvara monte edilen dikey bahçeler balkonunuzun kullanılmayan duvarını hareketlendirerek güzel bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır.

Parmaklıklara Takılan Mini Masalar

Tamamen dar bir alandan bahsediyorsak bu masalar en tasarruflu ürün olacaktır. Parmaklıklara ya da balkon demirlerine takılan masalar ayrıca sevimli bir görüntü de oluşturacaktır. Bu masalarda rahatlıkla çay veya kahve içebilir dışardaki havayı koklayabilirsiniz.

Balkonunuz Kapalıysa

Bir balkonunuz var; ama kapalı ise size en uygun yaşam alanına bu minik odayı çevirebilirsiniz. Örneğin bir hobi odası kapalı balkonlar için akıllıca bir fikirdir. Ayrıca kitaplık ya dekoratif eşyalar ile hem dışarıyı rahatlıkla seyredebileceğiniz hem de kendinize ait bir yaşam alanı sunabileceğiniz oda haline getirebilirsiniz. Bu tarz kapalı balkonları dekore stilinize uygun monokrom perdeler ile süsleyebilirsiniz.

Balkonda Aydınlatma

Balkonlarda kullanılan ışıklandırma sadece tavandan gelse de sizler farklı dekore ederek bunu değiştirebilir ve balkonunuzun daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Balkon köşelerine yerleştirilen mumluklar hem derinlik oluşturacağından daha büyük bir balkon görüntüsü verir hem de romantik akşam yemekleri için güzel bir görünüm oluşturabilirler. Ayrıca güneş ışınlarından yararlanan aydınlatma araçları da son zamanlarda birçok kişinin tercihi olmaya devam etmektedir.

CEVAP VER