Balkonlarda Kullanabileceğiniz Masa Ve Sandalyeler

0
390

Açık havada oturmayı sevenler şehrin kaosundan kaçamasa da kendi balkonlarında huzur bulmaya çalışıyor. Bu nedenle balkonlar da artık evin bir yaşam alanıymışcasına dekore ediliyor ve şık bir görünüm kazandırılıyor. Yaz aylarında yemeklerin yendiği ya da sohbetin koyulaştığı balkonlarda masa ve sandalyeler de en önemli unsur.

Pratik katlanabilir masa ve sandalyeler:

Dört mevsimin yaşandığı ülkemizde balkonları sadece belli zamanlarda kullanmaktayız ya da balkonları kapalı balkona çevirerek yeni bir yaşam alanı inşa ediyoruz. Hava koşulları ile mücadele için balkonlarda daha pratik olan katlanabilir masa ve sandalyeleri tercih edebilirsiniz. Son yıllarda açılır kapanır masa ve sandalyeler oldukça sıradanlıktan uzak ve şık ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Ahşabın balkondaki büyüsünden yararlanabilir ve country tarzı balkonunuzda yansıtabilirsiniz.

Balkonu dar olan kişiler için de avantaj olan bu masa ve sandaleyeler sadece ahşap kullanıldığı gibi sandalyelere konan minderlerle de yumuşak bir görünüm oluşturabilirler. Ayrıca metalden oluşan ve rengarenk katlanabilir masa ve sandalyeler de modern bir balkon için ideal olacaktır. Monotonluktan uzak bu masa ve sandalyeleri aynı renk seçebilir ya da birçok farklı rengi birleştirebilirsiniz. Ahşap ve metalin birleştiği ve mükemmel bir uyum sağladığı bistro setlerde hem hafif hem de dar balkonlar için idealdir.

Alternatif katlama modelleri:

Sadece katlanabilir ve kaldırılabilir masalar yerine farklı alternatif ve balkonda duran modelleri tercih edebilirsiniz. Ahşap duvar panosu ile beraber satılan ve bu panele katlanan ahşap masalar küçük balkonlar için oldukça idealdir. Bu tarz duvar panellerine aydınlatmalar koyarak daha hoş bir görünüme de kavuşturabilirsiniz.

Hasır masa ve sandalyeler:

Sadece katlanabilir, pratik sandalyeler ve masalar değil diğer masa ve sandalyeler de balkonlarda kullanılabilir. Hasırdan oluşan ve masada bir tabla ile sabitlenen modeller balkonlara doğal bir görünüm vermektedir. Hasır yerine benzer malzeme olan rattan modelleri de tercih edebilirsiniz.

Köşe alanlarda kullanım:

Köşe oturma alanı gibi kullanacağınız sedir ve masalar da geniş balkonlar için oldukça hoş bir görünüm oluşturmaktadır. Bu tarz sedirlere renkli yastıklar ve minderler koyabilir ve masanın diğer tarafından yastıkların renginde sandalyeler seçebilirsiniz.

CEVAP VER