Balkonlarda Keyifli Zaman Geçirmenizi Sağlayacak Oturma Alanları

0
135

Açık bir balkonunuz varsa yaz döneminde en sevilen yaşam alanlarının başında gelir balkonlar. Ancak kapalı bir balkona sahipseniz de mevsim farketmeksizin oturma alanı olarak balkonları kullanabilirsiniz.

Sadece büyük bütçeler ile değil uygun bütçelerle de balkonlarda keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak oturma alanları oluşturabilir ve büyük şehirlerin kaosundan bir an olsun uzaklaşabilirsiniz.

Küçük Balkonlar İçin

Masa ve sandalyeye ayıracak yeriniz yoksa ve balkonunuzu huzurlu bir alan olarak kullanmak istiyorsanız oturma alanı olarak salıncakları mutlaka denemelisiniz. Tek kişilik, küçük yer kaplayan ve tavandan halat iplerle bağlanan salıncaklar huzurlu bir balkon keyfi için birebir.

Ayrıca dar balkonlar için özel üretilen yuvarlak masalar ve onlara eşlik eden sandalyeleri renkli minderler ile canlandırarak balkonunuza hava katabilirsiniz.

Ahşabın Samimiyetini Balkonunuzda Kullanın

Ahşap, samimiyet ve sıcaklık göstergesidir. Bu nedenle ahşap mobilyalardan oluşan oturma alanlarını balkonunuzda kullanarak oraya sıcak bir atmosfer katabilirsiniz. Ahşap bir bank ve karşısına koyacağınız ahşap sehpa banka koyulacak olan minderlerle birlikte balkonunuza şık bir hava katacaktır.

Eğer balkonunuz normalden genişse sadece bankla yetinmeyip ahşap oturma gruplarından edinebilirsiniz. Bu tarz ahşap mobilyaları balkonunuzda kullanırsanız doğal görüntüyü devam ettirmek adına mutlaka bitkiler de yerleştirmelisiniz. Sadece ev bitkileri değil balkonunuzda kendiniz sebze de yetiştirebilir ve gerçek tatların tadına bakabilirsiniz.

Şezlong Ve Beyazın Uyumu

Eğer yatak odasından çıkılan bir salona sahipseniz ve şehrin kalabalıklığından uzaksanız bu tarz oturma alanları tam size göre. İstediğinizde şezlong istediğinizde ise oturma alanı olabilen ahşap ya da metalden oluşan oturma alanlarını seçebilir ve beyaz minderler, yastıklar ile birlikte harika bir uyum oluşturabilirsiniz.

Yaz gecelerinde uyumak için de kullanabileceğiniz bu alana cibinlik takarak sivrisineklerden de kurtulabilirsiniz. Bu tarz oturma alanları ile uyumlu olan hasır sehpalar ve hasır sandalyeler balkonlarda kullanılabilir.

Hasır Oturma Alanları

Sedir şeklinde, köşe takımı olarak ya da sadece sandalye olarak hangisini seçerseniz seçin hasırdan oluşan oturma alanları balkonlarda harika bir uyum yaratıyor.

Bu hasır oturma alanlarını çiçek desenli kilim ve duvar aksesuarları ile bütünleştirebilirsiniz.

CEVAP VER