Balkonlar İçin Saksı Modelleri

0
155

Bahçe ya da balkonlar evin huzurunu sağlayan ender yerlerden. Stresli yaşamdan uzaklaşıp huzuru ve sıcaklığı bulduğunuz balkonlarda çiçek kullanmaktan kaçınmamalı ve farklı saksılar ile balkonunuzu güzelleştirmelisiniz.

İşlevseli olan saksılar kullanın:

Sadece estetik görünen değil işlevselliği ile de ön plana çıkan saksı modellerini balkonunuzda tercih edebilirsiniz. Yağmur bulutlu saksı denen modeller bu işlevselliği fazlasıyla yerine getirmektedir.

Çiçeğinizi sulamak için buluta su dökerek yağmur şeklinde çiçeğinize damlamasını izleyebilir ve mutlu olabilirsiniz. Plastik malzemeden oluşan bu saksılar farklı renklerde alıcı bulmaktadır.

Hasır balkon saksıları:

Özellikle balkon korkuluklarına asılan ve dışarıya çok güzel bir görünüm veren hasır görünümlü plastik saksılar renkli tasarımları ile de dikkat çekmektedir.

Mor, beyaz ya da ahşap renkte hasır özellikli balkon saksıları kare ya da dikdörtgen formda olabilmektedir. Özellikle geniş saksı çiçekleri için bu tarz saksıları kullanabilirsiniz.

Metal potlu saksılar:

Daha küçük saksı çiçekleri için ideal olan metal ve bir yere asılabilen özellikte olan küçük saksılar küçük balkonların da göz bebeğidir.

Çoklu ve renkli kullanımları ile balkonda hoş bir görünüm yaratan metal saksılar genelde yuvarlak formdadır ve tek yerine çoklu kullanılmaktadır.

Duvara monteli saksılar:

Sadece korkuluklarda asılı olan saksılar değil duvara monteli plastik, metal gibi özellikte saksılar da son yıllarda balkonlarda oldukça sık görülmektedir.

Küçük balkonlara da güzel bir görünüm sağlayan bu saksıları ahşap bir tabla üzerinde de duvara sabitleyebilirsiniz. Özellikle aşağı sarkan ve uzayan, çoğalan bitkiler için bu tarz saksı modelleri çok daha uygun olacaktır.

Kendiniz saksı yapın, yaratıcılığınızı kullanın:

Birçok farklı malzeme ile siz de kolayca saksı yapabilir ve diğer balkonlarda olan görünümden anında uzaklaşabilirsiniz. Hasır sepetleri iple birleştirerek merdiven görünümde saksı yapabilir ve çoğalan bitkileri bu saksılarda kullanabilirsiniz.

Ayrıca mandalları kullanarak da ahşap görünümlü eğlenceli saksılar yaratabilirsiniz. Kaktüsler ya da küçük çiçekli bitkiler için bu tarz modeller güzel bir görünüm oluşturacaktır. Evde olan eski saksılarınızı da halat iplerle ya da boya ve tebeşir gibi malzemeler ile dönüştürerekte balkonlarınızda kullanabilirsiniz.

 

CEVAP VER