Balkonlar İçin Aksesuar Önerileri Nelerdir?

0
146

Evlerimizin nefes alma noktaları olarak adlandırılan balkonlar  ; özellikle mega kentlerde daha büyük önem kazanır .

Balkonunuz ister büyük isterse küçük olsun iyi dekore edildiği zaman göz alıcı ve kullanışlı olur.

Balkon düzenlemesi  yapılırken  metrekaresinin önemi büyük demiştik bu sebepledirki öncelikle ne kadar geniş  bir balkona sahip olduğumuzu bilmeli ve aksesuarlarıda bu doğrultuda seçmeliyiz.

balkon zeminimizin düzenlenmesi ve dekoratif bir kaplama malzemesi ile kaplanması önemlidir ; bu sebeple son dönemlerde kullanılan ahşap ama yağmura dayanıklı zemin malzemesi kullanılabileceği gibi suni çim görünümünde sentetik malzeme ile kaplanabilir.Zeminde değişiklik yapmak istemiyorsanız balkonun koruma sistemine göre oturma gurubu koyacağınız yere küçük dekoratif bir kilim ya da halı serebilirsiniz.

Balkon süsleme ve balkonu dekore etmek;  sabahları kahvenizi keyifle içeceğiniz akşamları günün yorgunluğunu atacağınız bir yer haline getirmek  için sıcak renkleri kullanmanızı öneririz.

Balkon zemininden yer kazanmak için dekorasyon malzemelerinizi duvar olan bölümlerine asarak dekoratif duvarlar elde edebileceğimiz gibi bahçe dekorasyon firmalarında bulunan hazır dekoratif raflardan monte ederek çiçeklerinizi  yerleştirebilirsiniz , çiçek raflarının portatif olanlarını da balkon demirlerinizin dış tarafında kullanarak hem yer kazanır hemde dekorasyona farklı bir boyut kazandırabilirsiniz.

Güzel balkon dekorasyonu önerileri  ne bakacak olursak ; yeni üretilen aydınlatma sistemlerinin dış mekana uygun olanlarını muhakkak balkonumuzda kullanmalıyız çok aydınlık olmayacak ama balkonda geçireceğiniz akşamlar için sizin zevkinizi okşayacak tarzda duvar çiçeklik ya da yer aydınlatmalı led ler kullanmanızı öneririz.

Balkonunuz küçük ya da büyük olsun bir oturma gurubu hazırlanamız olmazsa olmazdır ; şık ferforje bir masa ve en az iki sandalye ve sandalye üzerine renkli şık minderler kulanabilirsiniz.

Tamamen ağaçtan yapılmış dekoratif ve pratik bir masa ve tabureler de balkonlar için çok uygun bu ahşap masa ve tabureleri istediğiniz renge boyayarak balkonunuza renk katabilirsiniz .

Geniş ve cam ile kapatılabilir bir balkona sahipseniz  bir bölümünü şık bambu oturma gurubuya dekore edebilir diğer duvarını ise tamamen duvara asılmış çiçek rafları ve alt bölümünüde yine çiçekliklerle dekore ederek ; çiçekler ,baharatlar ve hatta domates ve biber fideleri alarak dekoratif saksılarla süsleyebilir hem de sevdiğiniz bitkileri yetiştirebilirsiniz .

Yaz aylarında balkonlarınız için hem ucuz hemde güzel olabilecek dekoratif öneriler ise askılıklı sardunya ve sarmaşıklar balkon demirlerinizi renklendirebileceğiniz rüzgar gülleri olabilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz