Balkon Eşyalarında İlginç Fikirler

0
52

Özellikle yaz mevsimine yaklaşırken ve yaz aylarında, her insan için olmazsa olmaz bir şey varsa o da tartışmasız balkondur. Her evde büyüklü küçüklü, farklı şekillerde bulunan balkonlar evde en çok kullanılan ve sevilen yerlerdir. Ancak bu balkonu sevmek ve daha oturulabilen bir alan haline getirmekte birazcık dekorasyon ile alakalı bir durumdur. Annelerimizin balkona koydukları çiçekler ise en vazgeçilmez dekorasyon ürünüdür şüphesiz… Ancak bu saksıların bazıları yoğurt ve benzeri yiyecekleri kovaları olabiliyor. Bu da ortamdaki görüntünün kötü görünmesine neden oluyor. Çok az bir maliyet ile bu kötü görüntüden kurtulabilirsiniz. Alacağınız küçük tüpteki boyalar ile kapları boyayabilir, ortama renkli ve aynı zamanda canlı bir görüntü katabilirsiniz. İlginç saksı tasarımları yapabilir ve sıkıcı görüntüden kurtarabilirsiniz. Aynı zamanda da çiçeklerinizi de daha güzel bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.

Tabi balkonların bir diğer vazgeçilmezi, mutlaka her evde bulabileceğiniz plastik sandalyeler ve masalar… Neredeyse 3 ay gibi bir süreyi hatta belki daha fazlasını geçirdiğimiz bir alana plastik sandalye koyarak ortamı banalleştirmek fazlasıyla bunaltıcı bir ortam sunar sizlere. Bunun sebebi kış ayları geldiğinde plastik eşyalara kolay saklama alanı bulunması ama biraz daha kolay saklanacak diye bu görüntü bozukluğuna değmeyebilir. Bahçe tasarımları adı altında satılan fazlası ile hoş görüntüye sahip olan sandalyeleri kullanabilir ve ya pop-art diye adlandırılan, farklı kumaşların birleşimi ile oluşturulan farklı modeldeki berjer koltukları kullanabilirsiniz. Hem daha rahat bir alan oluşturursunuz hem de görüntüyü güzelleştirir, ortamın sıcaklığını arttırabilirsiniz.

Pop-art sevmem, düz koltuk en iyisi derseniz de, desensiz koltuğunuzun üzerine şu son dönemde moda olan geometrik desenler ile işlenmiş yastık kılıflarını kullanabilir ve rahat bir alan oluşturabilirsiniz. Siyah beyazın ya da birbiriyle karşıt durumda olan kırmızı turuncu renklerin hâkim olduğu capcanlı desenler ve renkler kullanabilirsiniz. Bunları yastık kılıfında kullanmak istemiyorsanız da yaz mevsiminin vazgeçilmezi olan kilimlerde kullanabilirsiniz. Çok farklı geometrik deseni ve rengi olan kilimlerin yanı sıra, klasikten uzaklaşmayarak eski dokumalara benzeyen kilimleri de kullanabilirsiniz. Pratik bahçe tasarımları ile alanınızı güzelleştirip ferahlatabilirsiniz.

CEVAP VER