Balkon Dekorasyon Fikirleri

0
49

Yaz aylarının gelmesiyle serinlemek için kendimizi bulduğumuz yerler, evimizin en güzel köşeleri balkonlar. Kimi zaman sadece çamaşır asmak için kullansak dahi, bir kaç küçük dokunuşla favori mekanımız olabiliyorlar. Peki balkon dekorasyonu için yapılabilecek en güzel dokunuşlar neler olabilir?

Balkon için Oturma Köşeleri

Küçük veya büyük tüm balkonlarda muhakkak olması gereken yerler şüphesiz oturma köşeleri. Bu alanları mini mobilyalarla yapabileceğiniz gibi, kendi dikeceğiniz veya satın alabileceğiniz minderler ile de oluşturabilirsiniz. Tüm ev dekorasyonu fikirlerinde olduğu gibi açık renkler kullanmak balkonunuzu daha ferah gösterecektir. Minderlerin üzerine küçük bir battaniye atarak, yaz akşamı keyfinizi en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Meyve Kasalarıyla Balkon Dekorasyonu

Yaz aylarının gelmesiyle kışlık hazırlıklarına başlayanlara güzel haberlermiz var. Meyve ve sebze kasalarıyla balkonunuzu dekore edebilirsiniz! Yaptığınız oturma alanı için iki meyve kasasını birleştirerek sehpa yapabilirsiniz. Bunula birlikte duvarda istediğiniz yüksekliği ayarlayarak kasaları birleştirip raflar yapabilirsiniz. Bu raflara saksılarınızı koyabilir, mumlar ve kitaplar ile dekore edebilirsiniz.

Çocuklar için Oyun Alanı

Balkonunuza yapay çim halılardan sererek bir kaç kilim ve minder ile çocuklarınız için yeni bir oyun alanı oluşturabilirsiniz. Evlerde sıkılan çocuklarınız bu yeni alanda istedikleri gibi oynarken sıcak havanın da keyfini çıkaracaklardır. Oyuncakları için özel bir depolama alanı ekleyerek balkonunuzu çocuklar için keyifli ve dekoratif bir hale getirebilirsiniz.

Ahşap Paletlerden Saksı Askılığı

Çoğu zaman atılan ahşap paletler, balkonunuz için gösterişli bir saksı askılığı olabilir. Pek çok yerden temin edebileceğiniz ahşap paletleri isterseniz boyayabilir, isterseniz vernikleyebilirsiniz. Bu işlemlerden sonra duvara sabitleyeceğiniz palate, balkonlar için askılıklı olarak hazırlanmış saksıları yerleştirebilirsiniz. Hem balkonunuzu değiştirmiş, hem de saksılarınızın düzenli durmasını sağlamış olursunuz.

Herkes için Salıncak

Küçüklüğümüzün vazgeçilmezi salıncaklar, yeni trendlerle birlikte balkonlarda kendilerine yer bulmaya başladı. Genellikle koltuk şeklinde yapılan bu salıncaklar, tavana yapılan bir askı ile sağlam bir şekilde monteleniyor. Hem çocuklara hem yetişkinlere hitap eden bu salıncaklar, evinizin vazgeçilmezi olurken, balkonunuza dekoratif bir dokunuş olacak.

Evinizin dekorasyonunu tamamlayacak en önemli yerlerden biri olan balkonlar, aynı zamanda vazgeçilmeziniz olmaya aday.

CEVAP VER