Bahçenizi Kişiselleştirmek için 8 Bahçe Aksesuarı Önerisi

0
32

Bahçeler; özellikle bahar ve yaz aylarında uzun vakitlerin geçirildiği, dost ve akrabaların ağırlandığı ve belki de en özel anların paylaşıldığı yerlerin başında gelir. Güneşin sıcacık yüzünü göstermesi ve çiçeklerin mis kokularını bir parfüm edasıyla etrafa yayması ile gelin sizde bu sene bahçenizi bir hayal dünyasına çevirin. İşte bahçenizi kişiselleştirmek için 8 farklı bahçe aksesuar önerisi:

Paletlerden Mobilya Tasarlayın

Her mağaza ve fabrikalarda bulabileceğiniz paletler, muhteşem mobilyalara dönüşüyor. Zımparalama, boyama ve üzerine seçeceğiniz birbirinden farklı, renkli minderler ile en keyifli zamanlarınız için konforlu bir alan yaratmış olacaksınız.

Büyük Yaprakları Değerlendirin

Bahçeniz için bir yürüme yolu yapmak ve bunun farklı olmasını istiyorsanız, ihtiyacınız olan birkaç tahta parçası, biraz çimento ve istediğiniz büyüklük ve şekilde bir yaprak. Yaprağa ideal boyutlarda bir çerçeve yapın ve üzerine çimentoyu dökün. Biraz kurumasını bekleyin ve yaprağı, çimentodan alın. İşte size oldukça farklı ve kişisel bir tasarım.

Rüzgar Gülleri

Yazın gittiğiniz tatillerden topladığınız taş, midye veya deniz kabukları ile ne mi yapacağınızı düşünüyorsunuz? Tabi ki, hayalinizdeki rüzgar gülünü. Ağaç dalları ile bütünleştirdiğiniz bu tasarım, bakmaya doyamayacağınız bir parça olabilir.

Cam Kavanoz veya Şişeleri Atmayın

Bahçe ışıksız olmaz! Bahçesinde romantik rüzgarlar estirmek isteyenler, bir ağaç veya demire bu şişe veya kavanozları içlerine mum koyarak asabilirler. Bu basit tasarım fikrinin ortamı nasıl değiştirdiğine inanamayacaksınız.

Saksıları Boyayın

Eski, kahverengi ve sıradan saksıları, herhangi bir yapı marketten alacağınız renkli boyalar ile boyayın. Bahçenize canlılık katacak bu görüntü, tamamen hayal gücünüze kalmış.

Araba Lastikleri Sadece Arabalar için Değil

Evinizde herhangi bir araç lastiği varsa ve kullanmıyorsanız, bunu bahçenizde bir süs havuzu, saksı veya minder olarak kullanabilirsiniz.

Pet Şişeleri Geri Dönüştürün

Renkli pet şişelerin üzerini kesip, içine toprak doldurun ve henüz büyüme aşamasında olan bitkilerinizi buraya dikin. Hem dekoratif hem de doğal bir görünüm yaratın.

Kolay Şömine

Bahçenizin bir kısmını kazın ve etrafını yanmaz taşlarla kaplayın. Aralarını doldurun ve ister şömine ister mangal olarak kullanın.

Bahçenizi kişiselleştirmek için kendi hayal gücünüzden de ilham alarak, bu yaratıcı fikir önerilerimizi geliştirerek uygulayabilirsiniz.

CEVAP VER