Bahçe Dekorasyonunun Olmazsa Olmazları

0
30

Dekorasyon keyfinin en çok yaşandığı alanlardan biri de bahçe dekorasyonu. Çünkü hem yeşillik hem toprakla ilgilenirken, mis gibi havanın tadını çıkarabileceğiniz alanlar yaratmanın keyfi bambaşka. Sadece dekorasyon sırasında bile stresinizi atmanız ve rahatlamanız oldukça mümkün. Tabi bahçe dekorasyonu biraz da hassas bir konu çünkü dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunuyor. Biz de bahçenizi dekore ederken dikkat etmeniz gereken o noktaları sizler için derledik…

Mobilyalarınızı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bahçenizde öncelikli olarak rahat vakit geçirmeyi önemseyeceğiniz için oturma gruplarınızın konforlu olmasına özen gösterin. Hem konforlu hem de bahçenize güzellik katabilecek koltukların yanı sıra uzun ömürlü olan mobilyalar seçin. Bahçe açık alan olduğu için zaman zaman yaz yağmuruyla da karşılaşacak olan koltuklarınızın bu tür doğa olaylarından etkilenmeyeceğine emin olun. Hava koşullarından dolayı etkilenecek olan mobilyalarınızın kolay temizlenebilir olmasına dikkat edin.

Özel işlemeli mobilyalar bahçenizde çok güzel durabilir ve bunları tercih edebilirsiniz fakat bahçenin o tarz mobilyalar için çok yıpratıcı bir yer olduğunu unutmayın. Sıklıkla temizlemek zorunda olabileceğinizi düşünerek toz ve toprağın mobilyaların ince detaylarına gireceğini ve bu kısımları çok zor temizleyebileceğinizi aklınızdan çıkarmayın.

Eğer bambu mobilyalar tercih edecekseniz, ucuz bir koltuk seçimi yapmayın. Bambuların kalitesinden emin olun, çünkü eşyalarınızda bulunan bambular kısa sürede soyulabilir ve parçalanabilir. Aynı zamanda bambu gibi ahşap mobilyalar da özel tercihler arasında bulunur. Ahşap mobilyalar alırken de yağmurdan, nemli havadan, aşırı sıcaklardan mobilyanızın etkilenmeyeceğinden emin olun.

Bahçe mobilyalarında en çok tercih edilen türlerden bir diğeri de hasır mobilyalardır. Bu da bambu ve ahşap gibi özel dikkat ve uzun bir araştırma gerektirir. Hasırların iyi dokunmuş olmasına, vidalarının sağlamlığına çok dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra bahçenizde bulunduracağınız salıncağın da aynı şekilde sisteminin kolay bozulacak cinsten olmamasına özen gösterilmelidir. Bazı salıncakların kaliteli olmadığı ince demirlerinden bellidir. O yüzden seçtiğiniz salıncakların demirlerinin kalınlığına dikkat ederek, vidalarının sağlam monte edildiğine emin olun, kumaşının kalitesini es geçmeyin. Mobilyalarınızla birlikte bahçenizde aşırı sıcaklara karşı mutlaka büyük bir şemsiye bulundurun.

Herhangi bir olağanüstü duruma karşı mobilyalarınızın evinizin iç kısmına kolay taşınabilir olmasına özen gösterin. Mobilyalarınızın kumaşının kaliteli olması da oldukça önemli, güneşin kumaşınızın rengini almayacağı tarzda olmasına dikkat edin.

CEVAP VER