Bahçe Dekorasyonunda Taşlar

0
315

Şehrin kaosu ve betonlaşmasının yanında bahçesi olanlar çok şanslı. Bu nedenle bahçeye özen göstermeli ve huzurlu yaşam için alanlar oluşturmalısınız.

Peyzaj oluşturarak farklı tasarımlardan ilham alabilir ve bahçe dekorasyonunda taşların gücünden yararlanabilirsiniz. Küçük ya da büyük bir bahçeye sahip olun fark etmez tüm bahçeler şık bir dekorasyonu hak ediyor.

Taşları Yürüyüş Yolu Olarak Kullanın

Tuğla ya da başka bir malzeme yerine taşları yürüyüş yollarında kullanabilirsiniz. Çimler arasına kare olarak döşeyeceğiniz küçük beyaz taşlar renk kontrastlığı sayesinde de oldukça şık duracaktır.

Ayrıca çimin kendine has yumuşaklığı ile taşın sert hali bu kontrastlığa uyum sağlayacaktır. Taşları kare halinde tasarlarken eşit karelere bölmek yerine büyüklü küçüklü olarak da kullanabilirsiniz.

Taştan Sedir

Bahçe duvarından başlayarak öreceğiniz taşları yerden devam ettirerek sedir konumuna getirebilir ve üstlerine minder koyarak bahçede harika bir görünüm elde edebilirsiniz.

Renkli minderle ile divan görünümünde olan bu taş dekorasyonu kitap okuyup huzurlu olmak için birebir olacaktır. Ayrıca bahçe duvarından başlamadan sadece oturma alanı olarak taşları örebilir ve üstlerine yine renkli minderler ile süsleyebilirsiniz.

Bu tarz bir oturma alanını döner konumda yaparak ortaya yine taştan oluşan küçük bir ateş alanı oluşturabilirsiniz. Böylece geceleri bahçede güzel vakit geçirebilir ve hoş bir ambiyans yakalayabilirsiniz.

 

Küçük Alanlarda Taş Dekorasyonları

Bir bahçeyi harika yapan sizin için özel olmasıdır. Bu nedenle kişisel zevkleriniz bir adım önde olmalıdır. Eğer küçük bir bahçeniz varsa ve taş kullanmak istiyorsanız bitkilerinize saksıları bu taşlar ile yapabilirsiniz.

Farklı şekillerde ve formda yapacağınız taştan saksı düzenlemeleri bahçenize hoş bir hava katacaktır. Taştan yapacağınız hayvan şekilleri de bahçenizde şirin bir atmosfer yaratacaktır.

Bahçede Farklı Taş Uygulamaları

Bank gibi oturma alanlarından küçük şelalelere kadar birçok farklı yeri taşlar ile dekore edebilirsiniz. Bazen küçük merdivenler de yaratarak taşları kullanabilirsiniz. Ayrıca şömine havasında barbeküler de bahçenize ayrı bir hava katarak şıklık kazandıracaktır.

Bu nedenle bu barbeküleri tasarlarken taşlardan yardım almalısınız. Taşlardan oluşan barbeküler hem hoş bir görünüm hem de nostalji havası oluşturmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz