Bahçe Dekorasyonu için Pratik Bilgiler

0
432

Küçük, büyük zemini toprak ya da çimen, seramik olsun bahçeler her zaman emek ister. Zaman ayırmak ister. Keyifle oturabilmek ya da bahçeyi etkin kullanmak adına günlük temizliği ve çiçek ya da ağıç bakımı yapmak ve sulamak gerekmektedir.

Bugünlük rutin işlemlerin dışında bahçemizden keyif almak için değişik dekorasyonlar yaparız. Profesyonel yardım almadan kendi imkanlarımızla dekore etmek ve kendi zevkimize göre pratik ve şık bir bahçe oluşturmakta mümkün.

Pratik bahçe tasarımları için kullandığınız yiyecek ambalajlarından hasır sepetlerden yararlanabileceğiniz gibi bahçenin muhtemel yerlerine şık raflar yaparak küçük saksı çiçeklerinizi dekoratif bir şekilde dizebilir, güzel görünümler elde edebilirsiniz.

Ucuza ve şık tasarımlar için kendi el becerilerinize güveniyorsanız boş zamanlarınızda dekoratif ışıklandırmalar asılabilecek şamdanlar tasarlayarak (boş meşrubat şişeleri neden ) bahçenize düzenli bir şekilde asabilir içerisine mum koyabileceğiniz gibi ampul ve kablo ekleyerek daha gösterişli bahçe şamdanları oluşturabilirsiniz. El becerileriniz bu işlere yatkın değilse seyahat ettiğiniz mesire yerlerinden fidanlıklardan çok uygun fiyata bahçe bibloları toprak testiler küçük çitler alabilir, bahçenizde kendi tasarladığınız küçük görüntüler oluşturarak hoşluk yaratabilirsiniz.

Bahçe dekorasyonu nasıl yapılır; bahçenizin toprak zemini mevcutsa öncelikle çiçek ekeceğiniz bölümleri ayırmanız gerekir. Sonrasında oturma bölümlerinin zeminlerini düzenleyebilirsiniz. Çamurlaşmadan uzak kalmak için tamamen çim ekebilir ya da taş veya çakıl döşeyebilirsiniz. Bu zemin işlemini ve çiçek dikilecek bölümleri düzenledikten sonra objeleri yerleştirmek için bölümleri ayarlamanız gerekmektedir. Bu düzen hem karmaşayı önlemek hem de göz yorucu bir bahçe oluşturmanın önüne geçmek için size yardımcı olacaktır.

Bahçe dekorasyon fikirleri içerisinde istenilen tüm objeler kullanılabilir; fakat bu düzende renk uyumuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Saksılarınız birbirini tamamlayan renklerde olmalıdır. Bu düzene dikkat etmelisiniz ya da tamamını toprak rengi seçmeniz daha doğru olacaktır. Hem dekoratif hemde uzun yıllar kullanacağınız toprak saksılar ahenk içerisinde oldu mu diğer bahçe biblolarını renkli seçmeniz göz yormayacaktır. Bunun yanısıra renkli rüzgar gülleri de kullanabilirsiniz. Işıklandırmaları renkli kullanmanız mümkün olacaktır. Pratik dekorasyonda yaz kış yaprak dökmeyen bitkileri tercih etmenizde bahçenizin her mevsim yeşil görünmesini sağlayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz