Antre Dekorasyonunda Yapılmaması Gereken Hatalar

0
198

İlk intiba her zaman önemlidir. İlk iş görüşmenizde karşınızdakinin sizin hakkınızda bilgi sahibi olmasını sağlayan kıyafet ve saçlar, araba veya ev satın alırken ki ilk görünüş ve bunun gibi daha birçok unsur birçok şey hakkında ilk izlenime kapılmamızı sağlar. Buna evlerde dahildir. Evin ilk girişi, yani antreler ev hakkında ilk izlenim oluşmasını sağlayan yerlerdir. Ancak çoğu evde antre dekorasyonu önemsenmemekte ve geri plana atılmaktadır. Peki, antre dekorasyonunda yapılmaması gereken hatalar nelerdir?

Yanlış Renk Seçimi

Antre dekorasyonunda cansız ve koyu renk seçimi yapılan en büyük yanlışlardandır. Antrelerde koyu renkler yerine, mekanı daha ferah gösteren açık ve sakin renkler kullanmak, misafirlerinizde harika bir ilk izlenim uyandıracaktır.

Çiçek Kullanmamak

Evlere ilk girişte dikkat ettiğimiz ilk şey aslında kokudur. Yemek, sigara gibi kötü kokuların asılı olduğu bir eve girmek yerine antrenizde güzel kokularını etrafa yayan çiçekler kullanmak doğru bir seçim olur. Bunu zaman ayarlı oda spreyleri ile de destekleyebilirsiniz.

Mobilya Fazlalığı

Ülkemizde ne yazık ki çoğu evin antresinde bir mobilya kalabalığı yaşanmaktadır. Ayakkabılar, terlikler, sehpalar, mont veya kabanlar ve daha birçok eşya ve mobilya göze ilk çarpan ve insanı karmaşaya iten görüntülerdir. Bu nedenle bu eşyaları alacak sade bir dolap, daha huzurlu ve toplu bir görüntü yaratmanızı sağlar.

Yanlış ve Yetersiz Işıklandırma

Antre dekorasyonunda yapılan hatalar zincirinin başında ışıklandırma geliyor. Karanlık ve loş ışıklandırmalar, ilk girişte pek iç açıcı olmaz. Bunun yerine mekanın her köşesini aydınlatan, ışıl ışıl bir görünüm için duvar apliklerini ve spot aydınlatmaları tercih etmelisiniz.

Ayna Kullanmamak

Aynalar, doğru açılar ile yerleştirildiğinde, mekanı genişleten ve derinleştiren bir sihre sahiptirler. Bu nedenle girişe en uygun noktayı seçin ve bir boy aynasını oraya yerleştirin. Duvara monte olanlar hem yer kaplamaz hem de karşılıklı 2 adet yerleştirilmesi farklı boyutlar oluşmasını sağlar.

Ev girişi dekorasyon hataları genellikle bunlardır. Sizde antrenizi bu hatalardan kurtararak, iç ferahlatan bir görüntü yaratabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz