Antre Dekorasyonunda Kullanılabilecek Aksesuarlar

0
59

Eve girdiğiniz anda itibaren göreceğiniz ilk yer antredir. Bu yüzden yorgunluk ile beraber geldiğiniz evinizin antre kısmında size canlılık ve enerji verecek eşyalar ve aksesuarlar kullanmak ruh haliniz içinde eviniz içinde en güzeli ve en özeli olacaktır. Ayrıca kusursuz ve ya sizi yansıtacak bir ev dekorasyonu giriş kısmından başlamalıdır ki eve girildiği anda “bu ev mükemmel” veya “bu evin sahibi hayat dolu” gibi izlenimler hep size hem de misafirlerinize kazandırabilsin.

Duvarları tahta yerine kullanabilirsiniz mesela veya tahta imajı yaratabilecek boyalarda kullanabilirsiniz. Her gün size yeni mesajlar verecek, size umut olacak, hayal dünyanızı yansıtan veya en sevdiğiniz yazarın sözünü, bir dizesini yazarak kendinizi mutlu edebilirsiniz. Çocuğunuz var ise ona yeni oyun alanı yaratabilir ve resim yapacağı yeni bir alan sunabilirsiniz. Antre tasarımları size, ruhunuza veya evinizde yaşayan diğer insanlara iyi gelecek şeyler olmalı. Örneğin duvarın rengini kırmızı, sarı veya turuncu gibi renkler ile farklı bir uyum yapabilir ve ışık ile de orayı doğru bir şekilde yansıtabilirsiniz.

Antre kısmına koyacağınız dolaplar belki çok işinize yarar; ancak bu daha çok bu alanı dar ve boğucu bir hal almasına neden olur. Büyük dolapların yerine dekorasyonu daha asil gösterecek ufak bir masa koyarak hem portmanto niyetine kullanacağınız bir eşya elde edersiniz hem de şık bir görünüm sağlarsınız. Masanızın rengi daha canlı bir olursa da ortama farklı bir ışık katacaktır ya da antre gömme dolap modelleri tarzında bir ürün kullanarak ortamı yine dolabın yaratacağı kabalıktan uzaklaştırabilirsiniz.

Antre tasarımları ile de alanı daha farklı gösterebilirsiniz. Geometrik şekillerin son dönemde moda olması ile birlikte artık her yerde fazlası ile görüyoruz; ancak önemli olan bu eşyaları doğru konumlandırabilmek. Bu eşyaları koyabileceğiniz en iyi yerlerden bir tanesi de neredeyse hiç mobilya olmayan antre. Sadeliğini bu dekoratif biblo, heykel, tablo tarzı eşyalar ile arttırabilirsiniz. Zevkinize uyan rengi seçerek ortama renk katabilir aynı zamanda da ayna koyarak ortama derinlikte katabilirsiniz.

 

CEVAP VER