Amerikan Mutfak Tarzı Modeller ile Dekorasyonunuzu Yenileyin

0
148

Amerikan tarzı mutfak modelleri, isminden de belli olduğu gibi uzun yıllar önce Amerika’da ortaya çıkmıştır. Hemen hemen her Amerikan evinde görebileceğiniz bu modeller, son yıllarda ülkemizde de gelişen inşaat sektörü ve tasarım çalışmaları ile de oldukça yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Amerikan mutfak modelleri ile dekorasyonunuzu yenileyerek, evlerinizi yepyeni bir görüntüye ulaştırabilirsiniz.

Bir Yerden Başlayın

Mutfağınızdan ve salonunuzun görüntüsünden sıkıldıysanız, evinizin şeklini değiştirmeye bir yerden başlayın. Amerikan mutfak modelleri arasından tercih yapmadan önce eğer mutfak ve salonunuz ayrı ise, bir mühendis veya mimar ile görüşmenizi ve temelinizin bu iş için uygun olup olmadığını öğrenmenizi öneririz. Olumlu cevap aldı iseniz evinizin renklerini göz önünde bulundurarak, internet üzerindeki örnek modellemeleri incelemeye başlayabilirsiniz.

Renklerin Büyüsünden Faydalanın

Beyaz renk, mutfak dolaplarında en çok tercih edilen renklerin başında geliyor. Özellikle son yıllarda hangi eve girerseniz girin, beyaz mutfak dolabı görme olasılığınız giderek artmaktadır. Bir farklılık yapmak isterseniz, Amerikan mutfak modelinizi evinize uyumlu başka renklerden tercih edin. Üstelik bir değil iki uyumlu renk ile göz alıcı, hayranlık uyandıran bir mutfak sahibi olabilirsiniz.

Amerikan Model Sandalyeler

Amerikan mutfak modellerine en çok yakışan mobilya şüphesiz ki Amerikan bar sandalyeleri. Özellikle son yıllarda birbirinden farklı modelleri ile seçim yapmayı oldukça güçleştiren bu sandalyelerden şeffaf ama aynı zamanda renkli olanları tercih ederseniz, hem alanı küçültmemiş hem de şıklıktan bir şey kaybetmeden dekorasyonunuzu tamamlamış olursunuz.

Seçim Yaparken Görünüşe Aldanmayın

Amerikan mutfak seçimi yaparken, görünüş kadar işlevselliğe de önem verin. Evinizde mutfak dolaplarının yerleşeceği bölgeleri düşünerek mümkünse çizerek dolapların işlevselliği de düşünerek tercih yapmalısınız. Aksi halde mutfağınızın görüntüsü istediğiniz gibi olsa da kullanım açısından sizi fazlasıyla zorlayacaktır.

Amerikan mutfak tarzı modeller ile dekorasyonunuzu yenilemek hem evinize hem de size yeni bir hava katacaktır. Amerikan mutfak modellerini incelemek için internet sayfalarını ziyaret ederek, kendinize en uygun resimleri bulabilir veya daha profesyonel bir yardım almak için iç mimarlar ile görüşebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz