Amerikan Kapı Modelleri

0
367

Evimizin dekorasyonunda önem vermediğimiz ikinci plana attığımız kapılarımız, her odamızda bulunan evimizde oldukça büyük bir yer evimizin görüntüsünü etkileyen unsurlardan biridir. Evimizdeki diğer mobilyalarımızdan daha çok alan kaplayan ve dikkat çeken kapılarımıza mobilyalarımız kadar önem vermeliyiz. Evimizin bu kadar dikkat çeken bir yerini emin olun es geçemeyiz. Hatta evimizin kapıları ne kadar estetik ve güzel ise diğer kısımlara pek bakılmaz. Çünkü dışardan eve geldiğimizde bile ilk göze çarpan kısımlar kapılarımızdır.

Özellikle diğer eşyalardan daha çok ve aktif bir şekilde kullandığımız kapılarımızın şekli kadar kalitesine ve sağlamlığına önem vermeliyiz. Hem görsel anlamda hem de kalitesiyle göze çarpan Amerikan kapı modelleri bize konuda yardımcı olacaklardır. İsteğe göre dış kapı için çelik kapı modelleri bulunurken isteyene iç mekanlar için de kapılar mevcuttur. Birçok renk ve şekilde isteğe göre değişiklik gösteren birçok modeli vardır.

Amerikan Kapı Özellikleri

  • Otel tipi kapılar olarak da bilinmektedir.
  • Ortamımızı kirletmeden montajı mümkündür.
  • Üretilirken yüksek oranda ahşap, petek, mdf gibi dolgu malzemeleri kullanılmaktadır.
  • Sürgülü ve çarpma kapı olarak da hazırlanabilir.
  • Diğer kapılara göre ekonomiktir.
  • Hiçbir şekilde nemden etkilenmez
  • Uzun yıllar kullanılabilir, çürümez
  • Olabildiğince sağlam ve kullanışlıdır.

Amerikan kapıların yeni modellerinde camsı sistem görmekteyiz. Ortasında buzlu cam kullanılarak evimizin dekoratifliğine ayrı bir hava katmakta. Özellikle beyaz ve gri renkleri çok hoş bir görüntüye sahiptir. Özellikle 2017 yılında çokça tercih edilip daha modern, estetik, şık bir görüntüye sahip Amerikan kapı modelleri iç mekanlarımızda çok sıklıkla karşılaşmaktayız.

Seçim yaparken evimizin tasarımına en uygun tasarımı seçmeye çalışmalıyız.  Salonlarımızda camlı modeller kullanıp oda bölümlerimizde ise camsız normal modeller daha hoş olacaktır. Hemen hemen tüm dekorasyona mükemmel bir uyum göstermektedirler.

Sadece evlerimizle sınırlı kalmayıp ofis ve işyerlerimizde de farklı modelleri ile daha estetiklik ve şıklık getirmektedir. Kapıların tamamının camla kaplandığı modeller modern modeller olarak görülebilir. Fakat yüksek fiyatından dolayı pek tercih edilmeyip genellikle yarı camlı modelleri tercih edilmektedir.

Genellikle iç mekanlarda tercih edilen bu modeller dış mekanlarda da kullanılmaktadır. Beyaz renkleri , zarif tasarımları ile en modern kapı modelleri arasında gösterebiliriz. Özellikle sade ve şıklıktan yana olanlar için kesinlikle tercih edilmeli.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz